Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
В урочищі Гурби вшанували пам'ять Героїв

Їхня жертва 75 років тому таки не була даремною.

Фото: radiotrek.rv.ua

В урочищі Гурби вшанували пам'ять Героїв

75 років тому тут у нерівному бою зійшлися вояки УПА та війська радянської окупаційної влади

Традиційно на третій день Великодня в урочищі Гурби зібралися патріоти з усіх куточків Рівненщини та сусідніх областей.

Полеглих Українську державу вшанували керівник Рівненської ОДА Олексій Муляренко, перший заступник голови облради Сергій Свисталюк, народні депутати, громадськість.

75 років тому тут у нерівному бою зійшлися вояки УПА та війська радянської окупаційної влади, нагадує radiotrek.rv.ua.

Сили НКВД, яких було в кілька разів більше, мали тут остаточно розгромити повстанців. Але їм не вдалося зробити це. Вояки УПА прорвалися з оточення, повстанський рух продовжив боротьбу за свободу, яка тривала ще понад 10 років.

Вояки УПА прорвалися з оточення, повстанський рух продовжив боротьбу за свободу, яка тривала ще понад 10 років.

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко відзначив:

Важливо, що сьогодні тут зібралися люди різного віку з однією метою - вшанувати пам'ять своїх батьків, дідів, які віддали своє життя за Україну. З молитовним проханням ми звернулися до Бога дарувати нашій державі довгожданий мир.

Він зазначив, що дуже важливо, щоб сюди приїжджало багато людей не тільки взяти участь у вшануванні, але й згадати нашу справжню історію, якою вона є - складна, часто трагічна, але з великим прагненням бути вільними.

Присутні поклали квіти до Пантеону Слави Героїв та взяли участь у панахиді за загиблими. Громадськість віддала шану пам’яті воїнів УПА та усіх полеглих за Україну хвилиною мовчання.

Потому на Гурбах відбувся фестиваль національної звитяги «Гурбифест» за участю військового оркестру ОК «Захід», творчих і аматорських колективів.

Під час фестивалю діяла локація «Патріотичний музей», розповсюджувалися буклети, а охочі могли придбати сувенірну продукцію та книги. Відбулося нагородження переможців та учасників конкурсу «Писанкові барви Здолбунівщини».

Telegram Channel