Курси НБУ $ 39.47 € 42.18
Мовний закон буде: суд відмовив у задоволенні позову про заборону Парубію підписувати його

Волинь-нова

Мовний закон буде: суд відмовив у задоволенні позову про заборону Парубію підписувати його

Громадська організація «Інститут правової політики і соціального захисту імені Ірини Бережної», яка подала позов із вимогою заборонити спікеру Верховної Ради Андрієві Парубію підписувати закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», не довела протиправності дій спікера, ідеться в повідомленні Окружного адміністративного суду Києва

Окружний адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні заяви громадській організації «Інститут правової політики і соціального захисту імені Ірини Бережної» про забезпечення позову про заборону підписувати закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» голові Верховної Ради Андрієві Парубію. Про це йдеться в повідомленні на сайті суду.
«Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши заяву про забезпечення позову щодо заборони підписувати та публікувати закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", ухвалив відмовити у її задоволенні», – зазначили в суді. Заявником не було доведено очевидної протиправності дій спікера парламенту «у зв'язку з ненаданням жодного доказу на підтвердження такої обставини».
У суді додали, що під час розгляду заяви суд установив, що народні депутати ініціювали процедуру скасування відповідного рішення парламенту.

Про подану заяву в суді повідомили 10 травня. Парубій назвав її «цинічною спробою проросійського реваншу».

Про подану заяву в суді повідомили 10 травня. Парубій назвав її «цинічною спробою проросійського реваншу».
Організацію, яка подала заяву в суд, очолює Олена Бережна, мати Ірини Бережної, яка була депутатом Верховної Ради VI і VII скликань і загинула у ДТП у Хорватії 5 серпня 2017 року.
25 квітня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. "За" проголосувало 278 депутатів Верховної Ради. Документ ухвалили з поправками, озвученими нардепом від "Народного фронту", головою парламентського комітету з питань культури і духовності Миколою Княжицьким під стенограму.
Закон передбачає, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов'язкове використання української мови по всій країні в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійних обрядів.
На сайті Ради зареєстровано постанови про скасування голосування №5670-д-П нардепів від Опозиційного блоку Олександра Вілкула та Вадима Новинського, №5670-д-П1 позафракційних депутатів Юрія Бойка і Юлія Іоффе та парламентаріїв від Опозиційного блоку Василя Німченка, Нестора Шуфрича і Михайла Папієва, №5670-д-П2 нардепа від Опозиційного блоку Сергія Долженкова і №5670-д-П3 позафракційного нардепа Сергія Дунаєва та його колег з Опозиційного блоку Папієва і Миколи Скорика.
Голова парламенту Андрій Парубій 26 квітня заявив, що Рада розгляне ці постанови 14 травня, і якщо їх не підтримають, він невідкладно підпише закон про мову і передасть його на підпис президентові. 
 

Джерело: ГОРДОН.
Telegram Channel