В Україні його більше ніхто не вирощує - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.52 € 27.20
В Україні його більше ніхто не вирощує

Дуже перспективна культура.

AgroNews.

В Україні його більше ніхто не вирощує

Асканійська державна сільськогосподарська станція Інституту зрошуваного землеробства НААН планує збільшити площі під кунжутом та з часом переробляти його на олію

Про це, повідомляє портал AgroNews, на конференції «Нішеві культури. Проблеми і перспективи 2019» розповіла Віра Коновалова, заступник директора з наукової роботи дослідницької станції.

За її словами, зараз кунжутом засіяно 2,5 га. На наступний рік планують посіяти 10 га.

Вирощувати культуру почали з невеликих дослідних ділянок чотири роки тому. Поки що, зазначає Коновалова, більше ніхто в Україні цим не займається.

 До слова, у державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні, знаходяться 4 сорти: Боярин, Кадет, Гусар та Ілона.

Фахівець розповідає, що кунжут культивують у багатьох країнах — в Індії, Пакистані, Китаї, Бразилії, США тощо. Світові площі під кунжутом уже перевищують 7 млн га, і кожного року вони зростають.

Кожна країна використовує кунжут по-різному: хтось їсть листя, хтось робить кунжутне масло і намазує його на хліб. Різні види кунжуту мало чим відрізняються за складом поживних речовин. Але, наприклад, для виготовлення олії більше підходить чорний, він більш запашний.

До слова, у державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні, знаходяться 4 сорти: Боярин, Кадет, Гусар та Ілона. Всі вони рекомендовані для використання в конди­терській та олієжировій галузях. Вказані сорти є світлонасінними та високоолійни­ми.