Сакральний простір Юрія Нікітіна розгорнули у Музеї волинської ікони - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 23.72 € 26.32
Сакральний простір Юрія Нікітіна розгорнули у Музеї волинської ікони

Юрій Нікітін – один з найвідоміших іконописців України.

ЛеонідМаксимов/Музейний простір Волині

Сакральний простір Юрія Нікітіна розгорнули у Музеї волинської ікони

У Музеї волинської ікони представили виставковий проект «Сакральний простір Юрія Нікітіна».

26 оригінальних художніх робіт репрезентують творчість одного з найвідоміших іконописців України, роботи якого можна побачити не тільки на всесвітніх виставках, а й у приватних колекціях Греції, Грузії, США, Німеччини, Великобританії, Ізраїлю, Польщі, Франції, Хорватії, інформує Музейний простір Волині.

На виставці експонуються твори з колекцій Острозької академії та Миколи Бендюка.
На виставці експонуються твори з колекцій Острозької академії та Миколи Бендюка.

На виставці експонуються твори з колекцій Острозької академії та Миколи Бендюка, художника-реставратора, мистецтвознавця, науковця з Острога, який знайомий з автором більше 30 років і за сприянням якого виставка стала можливою у Луцьку. Ікони «Глава Іоана Хрестителя», «Христос Виноградар», «Архангел Рафаїл», «Архангел Михаїл», «Юрій Змієборець» написані автором спеціально до проекту.

Неординарна культурна подія зібрала у музеї волинських художників, священнослужителів, працівників закладів культури міста, викладачів Луцьких університетів, бізнесменів, поціновувачів сакрального мистецтва.

Ікони «Глава Іоана Хрестителя», «Христос Виноградар», «Архангел Рафаїл», «Архангел Михаїл», «Юрій Змієборець» написані автором спеціально до проекту. 

Митець розповів, що працює у традиційній манері написання ікон, дотримуючись канону, водночас стилізує ікону під певний історичний період, збагачує свої роботи українським колоритом та символікою. Поряд з традиційними темперною і олійною техніками використовує технологію енкаустики на шкірі, яскравим прикладом є ікона «Пієта». Знайомство з історією і мистецтвом Острога надихнуло Юрія Нікітіна на створення ікон в манері острозької іконописної школи – «Святий Миколай», «Юрій Змієборець». У стилі українського парадного портрету XVI–XVII ст. виконані образи Федора Острозького та Дем’яна Наливайка. Особливу зацікавленість відвідувачів викликали зображення Богородиці та Ісуса у вишиванках на іконі «Рівненська Богородиця», історичних осіб на іконах «Покрова», «Шевченківської Богородиці», козаків в образі херувимів.

Микола Бендюх, Юрій Нікітін та завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва.
Микола Бендюк, Юрій Нікітін та завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва.

Учасники дійства мали унікальну можливість безпосередньо поспілкуватися з Юрієм Нікітіним і отримати автограф на листівках із зображенням його творів. Наприкінці презентації Юрій Нікітін оголосив про свій подарунок для Музею волинської ікони – образ Шаргородської ікони Богородиці. Виставку «Сакральний простір Юрія Нікітіна» можна оглянути у дні роботи музею впродовж липня – вересня 2019 р.