У Голобах на Волині 2-річна дитина отруїлась кавуном - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.52 € 27.20
У Голобах на Волині 2-річна дитина отруїлась кавуном

Наявність у кавуні одночасно чорних і білих кісточок чи слизу навколо них вказує на нітрати;

ukrinform.ua

У Голобах на Волині 2-річна дитина отруїлась кавуном

Нещодавно фахівцями Ковельського міжміськрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» проведено епідеміологічне розслідування по факту харчового отруєння мешканця смт Голоби 2017 року народження

Зі слів матері захворювання  у дитини пов’язане з вживанням кавуна  придбаного на території селищного ринку, йдеться у повідомленні Волинського обласного лабораторного центру Мінохорони здоров’я України. Про даний факт  можливого отруєння  баштанною продукцією проінформовано  Ковельський підрозділ Держпродспоживслужби  у Волинській області для вжиття заходів.

Зі слів матері захворювання  у дитини пов’язане з вживанням кавуна  придбаного на території селищного ринку

Волинський ОЛЦ МОЗ України застерігає:

 При купівлі кавуна  визначити, чи містяться у ньому шкідливі речовини, практично неможливо. Але по його м’якоті можна багато чого зрозуміти:

  • якщо в м’якоті кавуна є грубі жовті прожилки, їсти його не можна;
  • наявність одночасно чорних і білих кісточок чи слизу навколо них вказує на нітрати;
  • кавун з величезною тріщиною в м’якоті ймовірно був також оброблений шкідливими добривами;
  • ознаками нітратів у кавуні також є помаранчевий відтінок м’якоті, її пухка консистенція та грубі білясті волокна. Слід також зазначити, що м’якоть нітратного кавуна може бути насиченого червоного кольору з легким фіолетовим відтінком, а волокна, що йдуть від центру до кірки, жовтого кольору. У хорошому кавуні вони білі. Зріз у кавуна з нітратами найчастіше рівний, глянцевий, а у справжнього — зернистий.

Щоб не отруїтися кавунами, краще купувати їх у сезон – з середини серпня, перед тим поцікавтесь чи наявні супровідні документи з результатами лабораторних досліджень на вміст нітратів та пестицидів.

Джерело: Волинський ОЛЦ МОЗ України