Курси НБУ $ 41.78 € 48.84

ТАК НАСПРАВДІ ВИГЛЯДАВ КОПЕРНИК

Видатний польський астроном, автор геліоцентричної системи світу Микола Коперник виглядав не так, як ми дотепер вважали...

Видатний польський астроном, автор геліоцентричної системи світу Микола Коперник виглядав не так, як ми дотепер вважали.

Польським антропологам вдалося відновити портрет астронома-революціонера. А підставою для цього стало наукове підтвердження знахідки останків Коперника. У серпні цього року в кафедральному соборі міста Фромборк, що на півночі Польщі, археологи із Вищої школи гуманітарних наук Пултуску знайшли останки людини. Провівши експертизу у Центральній лабораторії криміналістики у Варшаві, з’ясували, що вони належать не комусь іншому, а Миколі Копернику. Про це у четвер, 3 листопада, заявив відомий польський антрополог професор Конрад П’ясецький. Найпереконливішим доказом того, що археологічна знахідка – це останки Коперника, для науковців стала одна особлива ознака на черепі: слід від удару над лівим оком. На портретах астронома його зображали як шрам. Микола Коперник помер у 1543 році у віці 70 років.

КАЖАНИ-ВАМПІРИ НАПАДАЮТЬ НА ЛЮДЕЙ
На північному сході Бразилії почастішали випадки нападів на людей скажених кажанів-вампірів. За кілька місяців загинули 22 особи. Більшість потерпілих — діти. Зоологи пояснюють це тим, що вони сплять міцніше, ніж дорослі, й не відчувають укусів…
Кажани — нічні тварини. Ці ссавці живуть у дуплах, тріщинах скель, печерах, затишних куточках будинків. Селяться зазвичай колоніями (відомі печери, де живуть близько 20 мільйонів кажанів). Можуть переносити не лише сказ, а й інші інфекційні хвороби.

БРІДЖИТ БАРДО ЗАХИЩАЄ ГУСЕЙ І КАЧОК
Знаменита французька кіноакторка й захисниця прав тварин Бріджит Бардо виступила проти того, аби делікатес фуа-гра вважали національним надбанням Франції.
„Традиція не повинна служити виправданням жорстокості”, — заявила зірка світового кіно. Перед тим, як приготувати фуа-гра (буквально «жирна печінка»), гусей і качок годують висококалорійним кормом… Бріджит Бардо закликала членів сенату (верхньої палати парламенту Франції) відмовитися від ідеї оголосити фуа-гра „частиною культурного й гастрономічного надбання нації, об’єктом захисту”. Кіноакторку підтримують французькі „зелені”. Але, на думку більшості експертів, демарш „зелених” інші сенатори не підтримають. Виробництво фуа-гра має важливе значення для французької економіки. У цій спеціалізованій галузі працюють близько 30 тисяч осіб, які щороку вирощують понад 30 мільйонів гусей і качок.
Telegram Channel