Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
Луцьк всьоме передав на переробку відпрацьовані батарейки та акумулятори

Загальна маса зібраних за останній рік відпрацьованих батарейок та акумуляторів склала 4190 кг.

lutskrada.gov.ua

Луцьк всьоме передав на переробку відпрацьовані батарейки та акумулятори

Місто Луцьк – єдине в Західному регіоні, яке організувало централізований збір цих небезпечних відходів

У конструкції батарейок використовуються матеріали, що завдають шкоди довкіллю: свинець, кадмій, літій, ртуть, цинк, марганець та ін. Одна викинута батарейка може забруднити цими речовинами 20 квадратних метрів або 1 кубічний метр землі, 400 літрів води, знищити два дерева, пару кротів, їжака і тисячі дощових черв'яків — саме так оцінюється збиток природі, нанесений однією батарейкою, інформує Луцька міська рада.

З 2013 року відділ екології Луцької міської ради започаткуваво акції зі збору відпрацьованих побутових батарейок та акумуляторів. За кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища було закуплено та встановлено біля приміщення ЦНАПу, житлово-комунального підприємства № 11, в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах міста 72 металевих контейнери для таких відходів.

Було закуплено та встановлено біля приміщення ЦНАПу, житлово-комунального підприємства № 11, в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах міста 72 металевих контейнери для таких відходів. 

Протягом 2015 – 2016 років до цієї акції долучились діти дошкільних міських дошкільних навчальних закладів, супермаркети „ПАККО», «Нова лінія», «Наш край», мережа автозаправних станцій „WOG» та інші.

Загальна маса зібраних за останній рік відпрацьованих батарейок та акумуляторів склала 4190 кг, які 16 жовтня цього року були успішно завантажені та доставлені у м. Львів на підприємство „Аргентум» для подальшої переробки. Усього за 6 років зібрано та передано на переробку близько 16 тонн відпрацьованих батарейок та акумуляторів.

За інформацією директора підприємства «Аргентум» Василя Срібного, місто Луцьк – єдине в Західному регіоні, яке організувало централізований збір цих небезпечних відходів, та ще й в таких об’ємах збирає та вилучає небезпечні відходи із загальної маси сміття, що утворюється в місті. Природоохоронний ефект цієї роботи неоціненний.

Використані побутові батарейки та акумулятори мобільних телефонів можна викинути у спеціальні контейнери встановлені у всіх школах, садочках міста та у магазинах торгівельних мереж «Наш край», «Нова лінія», „WATSONS», «ПАККО», на автозаправних станціях WOG.

Telegram Channel