Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
У Рівному на звалищі прийматимуть листя, яке компостуватиме каліфорнійський черв’як

Із листя, а також подрібленої деревини спробують робити біогумус, для цього вже підготували спеціальний майданчик.

Суспільне.Рівне

У Рівному на звалищі прийматимуть листя, яке компостуватиме каліфорнійський черв’як

Цього року на рівненському сміттєзвалищі опале листя від усіх охочих прийматимуть на безоплатній основі

Раніше за це доводилось платити, за тонну відходів для захоронення – 113 гривень. Інформація про те, що тепер на звалище можна привезти це безкоштовно, з’явилась на Фейсбук-сторінці міської ради, розповідає Суспільне.

Балансоутримувачем звалища є комунальне підприємства міськради «КАТП-1728». Його керівник Ростислав Кралюк пояснює: безоплатний прийом листя саме на полігоні запроваджують вперше. Таким чином хочуть, аби ЖЕКи, ОСББ, управлінські компанії та просто рівняни активніше звозили те, що зібрали під деревами. Із цього листя на тому ж таки полігоні вперше спробують робити добриво.

Вартість реалізації, в яку входить і закупка обладнання – 860 тисяч гривень.

Для цього, за словами Ростислава Кралюка, до співпраці залучили фахівців з НУВГП. Із листя, а також подрібленої деревини спробують робити біогумус, для цього вже підготували спеціальний майданчик.

– Звичайно, треба проводити використання каліфорнійських черв’яків, треба проводити його переміщення періодично. В цьому році може в нас і не вийде, ну ми думаємо, що може десь на травень наступного року, на квітень-травень ми маємо отримати готовий продукт. Він буде у вигляді як посипкового матеріалу, так і в рідкому вигляді. Для підживлення в городах, для підсипки квітів зимою проти замерзання та іншого.

Зазначимо, що схожий за ідеєю проєкт переміг цього року у голосуванні в рамках Громадського бюджету. Його подала рівнянка Оксана Майборода. Проєкт також передбачає переробку листя та відходів деревини. Зокрема, частину ОСББ мають забезпечити можливістю подрібнити відходи, а 10 об’єднань співвласників на конкурсних засадах отримають компостери для встановлення на своїй території. Вартість реалізації, в яку входить і закупка обладнання – 860 тисяч гривень.

У сусідньому Львові цього року міськрада почала реалізацію пілотного проєкту із компостування скошеної трави та опалого листя. Для цього шукали декілька ОСББ, які би погодились встановити на території контейнери для компостування, а згодом використовувати добриво для озеленення прибудинкових територій.

Telegram Channel