Курси НБУ $ 39.67 € 42.52
Тривають ремонтно-реставраційні роботи у Старому місті

У рамках проєкту планують відновити південно-західні фасади монастиря єзуїтів.

lutskrada.gov.ua

Тривають ремонтно-реставраційні роботи у Старому місті

Серед першочергових планів є відновлення зруйнованого входу до підвалів монастиря єзуїтів

Унікальні пам’ятки архітектури національного значення — башта Чорторийських з оборонною стіною та частина монастиря єзуїтів — таки отримають «нове життя». Ремонтно-реставраційні роботи, що розпочались відразу ж після отримання необхідних дозволів, одночасно ведуться майже на усіх ділянках, передбачених проєктною документацією, інформує Луцька міська рада.

У рамках проєкту планують відновити південно-західні фасади монастиря єзуїтів, зовнішню частину башти Чорторийських, її покрівлю, реставрувати та укріпити збережену частину оборонної стіни, трасувати втрачену частину, розчистити та привести до автентичного вигляду понад 500 квадратних метрів внутрішніх приміщень на першому поверсі башти та у підвалах монастиря єзуїтів, замінити комунікації та багато іншого.

Серед першочергових планів є відновлення зруйнованого входу до підвалів монастиря єзуїтів, який тривалий час залишався засипаний будівельним сміттям.  

Особливу увагу приділяють благоустрою навколишньої території: старий зношений асфальт змінить мощення з натурального каменю, подібного до того, яким викладені вулиці старого міста, з'являться зелені зони та декоративна рослинність.

Одними з пріоритетних завдань під час розробки проєктно-кошторисної документації були питання гідроізоляції і вентиляції. З метою відведення від стін та фундаментів пам'яток руйнівної вологи проєктом передбачено використання матеріалів німецького концерну STO-Expert, відомого у Європі високоякісними реставраційними сумішами, які разом з високими гідрофобними властивостями дозволяють стінам «дихати», запобігаючи руйнуванню цегляної кладки.

Серед першочергових планів є відновлення зруйнованого входу до підвалів монастиря єзуїтів, який тривалий час залишався засипаний будівельним сміттям. Його відкриття дасть можливість продовжувати реставраційні роботи всередині приміщень після настання несприятливих погодних умов.

За ходом цих робіт стежать фахівці Державного підприємства Науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України». Долучати їх до здійснення археологічного нагляду планують і у наступному році під час розчищення завалів частини оборонної стіни.

Нагадаємо, що роботи здійснюються в рамках реалізації транскордонного проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам'яток історичної та культурної спадщини у Луцьку та Любліні», який впроваджує виконавчий комітет Луцької міської ради спільно з Адміністрацією міста Люблін Республіки Польща. Проєкт отримав співфінанасування з коштів ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Європейського інструменту сусідства. У Любліні в рамках проєкту відбудеться ремонт та реставрація Готичної вежі у старому місті.

Telegram Channel