Острозька академія потрапила до Книги рекордів Гіннеса - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.70 € 32.90
Острозька академія потрапила до Книги рекордів Гіннеса

Національний університет «Острозька академія» отримав офіційний лист від адміністрації Книги рекордів Гіннеса.

Острозька академія

Острозька академія потрапила до Книги рекордів Гіннеса

Національний університет вдруге встановив світовий рекорд

Національний університет «Острозька академія» отримав офіційний лист від адміністрації Книги рекордів Гіннеса, який підтверджує здобуття номінації «Найбільша лекція з археології», у якій взяли участь 299 осіб, йдеться на сайті вишу.

Цьогорічний рекорд, який встановлювали 10 жовтня, приурочений до 25-річчя відродження Національного університету «Острозька академія». Тема лекції – «Середньовічний Острог, відкритий археологами».

Участь у встановленні рекорду взяли: лектор, науковець, автор низки публікацій на історичну тематику, професійний археолог Богдан Прищепа, свідки встановлення рекорду, археологи-науковці з Рівненщини – керівник відділу історико-культурного заповідника міста Дубна Юрій Пшеничний та завідувач відділу археології та давньої історії Рівненського обласного краєзнавчого музею Олексій Войтюк.

Цьогорічний рекорд приурочений до 25-річчя відродження Національного університету «Острозька академія».

 Богдан Прищепа поділився особистим досвідом проведення розкопок та розповів слухачам, наскільки цінними є археологічні знахідки, знайдені на території Острога.

Ідея встановлення ІІ рекорду Гіннеса належить ректору Національного університету «Острозька академія» Ігорю Пасічнику.

«Історія середньовічного Острога невідома майже нікому. Є науковці, які викладають археологію, але є і ті, що займаються розкопками та можуть з власного досвіду розповісти про історію тієї чи іншої місцевості. У нас на Рівненщині є  небагато людей, які є кваліфікованими археологами. І нам пощастило, що ми мали можливість послухати лекцію саме від такого фахівця – науковця-археолога Богдана Прищепи», – зауважив ректор НаУОА, професор Ігор Пасічник.

Одразу після завершення лекції студенти мали можливість перевірити отримані знання, відповідаючи на питання щодо її тематики, у форматі письмового тесту.

До заходу долучилися студенти із шести факультетів Національного університету «Острозька академія». 

До слова, у 2014 році Острозька академія отримала свій перший статус рекордсмена, ставши єдиним українським університетом, який потрапив у книгу рекордів Гіннеса у номінації «Найдовший марафон читання», присвяченого 200-річчю з Дня народження Тараса Шевченка.