Вселенський патріарх назвав головною подією року автокефалію Православної церкви України - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.38 € 30.91
Вселенський патріарх назвав головною подією року автокефалію Православної церкви України

Патріарх Варфоломій побажав, щоб 2020 рік був благословенним, плідним та, щоб приносив більше миру світу, який так відчайдушно потребує цього.

Associated Press

Вселенський патріарх назвав головною подією року автокефалію Православної церкви України

За його словами, це надало мільйонам українських православних братів мати можливість керувати справами місцевої церкви без залежності від будь-кого іншого

Патріарх Варфоломій сказав, що найважливішим у 2019 році було надання автокефалії Православній Церкві України, пише «Релігійна правда» з посиланням на Оrthodoxtimes.

Ми не маємо причин втручатися, якщо вони не попросять у нас поради про будь-які важкі труднощі, з якими вони можуть зіткнутися у своєму церковному житті.

Патріарх Варфоломій також згадав, тих які звинувачували Вселенський Патріархат у наданні ПЦУ, лише часткової автокефалії.

«Це не правда. Ми надали їм повну Автокефалію, як і всім іншим церквам, у минулі століття і останнім часом, яким була надана Автокефалія від Вселенського патріархату, що, я мушу зазначити, є єдиною Церквою, що має право за священними канонами історичний право Церкви про надання автокефалії. Отже, ми надали їм абсолютну Автокефалію», – сказав патріарх.

«Як тільки вони обрали свого предстоятеля, Епіфанія та його Священний Синод, ми не маємо причин втручатися, якщо вони не попросять у нас поради про будь-які важкі труднощі, з якими вони можуть зіткнутися у своєму церковному житті», – підсумував Вселенський патріарх Варфоломій.