У Китаї вченого засудили на три роки. Він відредагував гени ембріонів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
У Китаї вченого засудили на три роки. Він відредагував гени ембріонів

За словами вченого, до експерименту з людськими ембріонами він кілька років проводив дослідження на мишах і мавпах

Фото з відкритих джерел

У Китаї вченого засудили на три роки. Він відредагував гени ембріонів

Хе Цзянькуй хотів надати організму здатність до несприйнятливості ВІЛу

Суд міста Шеньчженя засудив ученого Хе Цзянькуя до трьох років позбавлення волі і штрафу 3 млн юанів (близько 10 млн 136 тис грн) за незаконний експеримент, в результаті якого народилися троє дітей з відредагованими генами, передає агентство «Сіньхуа», інформує Інтерфакс.

Хе Цзянькуй хотів надати організму здатність до несприйнятливості ВІЛу. В його експерименті брали участь вісім пар, що проходять за програмою лікування безпліддя, всі чоловіки були заражені вірусом імунодефіциту людини, а жінки здорові.

Зміна генів відбувалася під час екстракорпорального запліднення.

В результаті народилися дівчатка-близнята зі зміненими генами, повідомляв AP вчений в листопаді 2018 року. Відразу після цього в Китаї почали розслідування, також у ході експерименту завагітніла ще одна жінка.

Зміна генів відбувалася під час екстракорпорального запліднення.

Хе Цзянькуй відкрив свою лабораторію і кілька «генетичних компаній» в Шеньчжені після навчання в США. За його словами, до експерименту з людськими ембріонами він кілька років проводив дослідження на мишах і мавпах.