Іспанська школа ввела предмет з домашнього господарювання для хлопчиків - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
Іспанська школа ввела предмет з домашнього господарювання для хлопчиків

Це допоможе їм стати відповідальнішими і навчитися правильно поводитися у власній родині.

coma.in.ua

Іспанська школа ввела предмет з домашнього господарювання для хлопчиків

Це чудова ініціатива у боротьбі з гендерною нерівністю

Прасувати, шити, готувати – більшість людей опановують ці навички вдома, а не у навчальному закладі. Але буває й по-іншому, наприклад коли школа вводить предмет господарювання до переліку додаткових предметів, щоб показати своїм учням, особливо хлопчикам, цінність гендерної рівності та зруйнувати усталені стереотипи, пов’язані з домашніми обов’язками. Саме цьому вчить своїх вихованців іспанська школа Монтекастело. Їх девіз – «Рівність пізнається через дії», передає coma.in.ua.

Студентам корисно навчитися виконувати такі завдання, щоб бути готовими до сімейного життя. Так вони з самого початку будуть задіяні в домашніх справах і зрозуміють, що підтримка затишку в домі – це завдання обох.

У 2018 році школа, яка знаходиться в місті Віго, оголосила, що внесла до списку предметів домогосподарювання. На цих заняттях хлопчики навчатимуться прасувати, шити, готувати, а також виконувати іншу роботу, наприклад вміти давати раду з сантехнікою і електрикою, опановувати роботу з каменем і теслярські справу.

Габріель Браво, координатор навчального закладу, так пояснив в інтерв’ю газеті введення нового предмету: «Нашим студентам корисно навчитися виконувати такі завдання, щоб бути готовими до майбутнього сімейного життя. Так вони з самого початку будуть задіяні в домашніх справах і зрозуміють, що підтримка затишку в домі – це завдання обох. Це турбота не тільки жінки, яка буде прибирати, мити посуд і прасувати одяг. Це допоможе їм стати відповідальнішими і навчитися правильно поводитися у власній родині».

Ця ідея з’явилася, коли адміністрація школи шукала способи заохочення гендерної рівності серед учнів. Після обговорення проект донесли до батьків і самих студентів. У батьків не виникло жодних заперечень проти нового предмету, але деякі учні відчули дискомфорт, коли почули про шиття і прасування.

Для деяких учнів це був перший раз, коли вони тримали в руках праску. Заняття виявилися веселими, але повчальними, ми були здивовані, а батьки щасливі», – сказав Браво в своєму інтерв’ю.