Як Ківерці підготувалися до коронавірусу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
Як Ківерці підготувалися до коронавірусу

У випадку епідемії або великої кількості хворих будуть виділені кошти з резервного фонду районного бюджету.

Фото ілюстративне

Як Ківерці підготувалися до коронавірусу

Місто залізничників має 10 тисяч захисних масок

Голова районної ради Олександр Гурський провів нараду з генеральним директором КП «Ківерцівське РТМО» Михайлом Слижуком щодо стану підготовки лікувальних закладів у випадку спалаху COVID-19. У нараді взяли участь керуюча справами виконавчого апарату районної ради Ольга Ярощук, начальник відділу фінансів районної державної адміністрації Олена Єгорушкіна, йдеться на сайті райради.

Михайло Слижук повідомив: враховуючи, що місто Ківерці є вузловою залізничною станцією, відповідно і вимоги особливі. Враховані всі можливості щодо встановлення режиму підвищеної готовності на випадок виникнення епідемії.

Необхідно 25 тисяч гривень, які б вистачило на один день у випадку госпіталізації до інфекційного відділення лікарні хворого з підозрою на захворювання новим коронавірусом 2019-nCoV.

Зокрема у лікарні функціонує інфекційне відділення яке має окремий вхід та має резерв ліжок у разі гострої необхідності. На даний час лікарня забезпечена індивідуальними захисними масками в кількості близько 10 тисяч штук та одноразовими рукавичками в кількості близько 3 тисяч штук, які залишились від попередньої епідемії.

Олександр Гурський зауважив, що цього недостатньо, оскільки епідемія вірусу COVID-19 набагато небезпечніша. Ольга Ярощук звернула увагу на той факт, що необхідно виділити кошти на закупівлю захисного одягу та всіх необхідних засобів захисту у випадку появи таких хворих. Олександр Гурський зауважив, що лікарня має профінансувати видатки на закупівлю всіх необхідних захисних засобів (на даний час на рахунку лікарні є достатньо коштів). На вказані цілі необхідно 25 тисяч гривень, які б вистачило на один день у випадку госпіталізації до інфекційного відділення лікарні хворого з підозрою на захворювання новим коронавірусом 2019-nCoV.

У випадку епідемії або великої кількості хворих будуть виділені кошти з резервного фонду районного бюджету.

Голова районної ради Олександр Гурський також зазначив, що починаючи з 1 квітня в Україні стартує другий етап медичної реформи, попросив Михайла Слижука проінформувати з даного питання.

Як було повідомлено КП «Ківерцівське РТМО» подало пакет документів щодо надання 9 з 27 видів медичних послуг. На даний час надійшло підтвердження на 7 видів, на днях отримають ще на 2.

В рамках цього питання учасники наради обговорили й питання подальшого функціонування Олицької міської лікарні. Рекомендовано провести зустріч із працівниками Олицької міської лікарні щодо інформування працівників впровадження другого етапу медичної реформи на території району та подальшої роботи цього закладу.