Курси НБУ $ 39.40 € 42.34
«Кроти» «орлів» на землю опустили, тепер полюватимуть на «вовків» (відео)

Бразилець Додо в цьому матчі так літав, що навіть змушував суперників забивати у власні ворота!

Фото shakhtar.com.

«Шахтар» досяг бажаного у феєричному поєдинку з португальською «Бенфікою», далі — ​німецький «Вольфсбург»

Ліга Європи. 1/16 фіналу. Матч-відповідь. «Бенфіка» (Лісабон, Португалія) — ​«Шахтар» (Донецьк, Україна) — ​3:3 (1:0 — ​Піцці, 9 хв.; 1:1 — ​Рубен Діаш, 12 хв. (у власні ворота); 2:1 — ​Рубен Діаш, 36 хв.; 3:1 — ​Рафаел Сілва, 47 хв.; 3:2 — ​Тарас Степаненко, 49 хв.; 3:3 — ​Алан Патрік, 71 хв.). Перша гра — ​1:2.

27 лютого. Лісабон. «Ештадіу да Луш». 48302 глядачі. Головний суддя Бйорн Кейперс (Нідерланди).

Після поразки 1:2 у Харкові «Бенфіка» на своєму полі конче мала забивати. І їй це вдалося вже в дебюті поєдинку. На дев’ятій хвилині зустрічі капітан господарів поля Піцці (який з пенальті провів єдиний гол «Бенфіки» на виїзді) хитро поклав м’яч у самісінький дальній кут воріт капітана гостей Андрія Пятова.

За рахунку 1:0 в 1/8 потенційно вирушали вже португальці. Проте свято на лісабонській вулиці тривало якихось три хвилини. Під час атаки «Шахтаря» Додо прострілював на Жуніора Мораєса, який перебував в оточенні двох суперників. І саме від одного із них — ​Рубена Діаша — ​м’яч влетів у ворота «орлів».

Рахунок 1:1 був уже на користь «Шахтаря». Щоправда, ще до перерви Рубен Діаш реабілітувався й вивів португальський клуб уперед — ​після розіграшу кутового переграв у повітрі Миколу Матвієнка і ударом голови встановив «дзеркальний» рахунок –2:1.

Каштру в перерві трохи покричав, я його ніколи настільки злим не бачив.

А ось в дебюті другого тайму португальці збільшили свою перевагу до двох м’ячів. Микола Матвієнко на абсолютно рівному місці утнув неймовірну дурницю, вирішивши віддати поперечну передачу на Пятова, результатом чого став гол Рафаела Сілви. Нагадаємо, що зимового міжсезоння Миколу активно «сватали» в АПЛ — ​проте в конкретному поєдинку його гра не дотягувала й до рівня Другої ліги Чемпіонату України…

На щастя, «Шахтарю» вдалося за якихось дві хвилини знову повернути ситуацію на свою користь. Крутезно зіграв Тарас Степаненко, який після подачі кутового вбивчим ударом голови змінив рахунок на прийнятні для свого клубу 3:2. До речі, Тараса після цього епізоду вболівальники відразу «перехрестили» на «Зінедіна Степаненка».

Звісно, «Бенфіка» щосили прагнула забити четвертого,  ​який виводив її в 1/8. Натомість одержала у власні ворота третього від Алана Патріка. Та ще й якого — ​бразилець пробив із відскоком від землі мало не у самісіньку дев’ятку!

За рахунку 3:3 лісабонські «орли» мали забивати аж двічі. Але дзуськи!

За підсумками жеребкування, суперником «Шахтаря» в 1/8 буде німецький «Вольфсбург». Нагадаємо, що «вовки» на груповому етапі двічі обіграли наш ФК «Олександрія» (3:1 і 1:0). А на стадії 1/16 без проблем розібралися із пам’ятним для уболівальників київського «Динамо» шведським «Мальме» (2:1 і 3:0).

Дивимося огляд матчу:

За воротами

Луїш КАШТРУ, головний тренер «Шахтаря»:

«Ми жахливо грали в першому таймі, не могли домінувати ні в нападі, ні в обороні. Не контролювали суперників. «Бенфіка» притискала нас до штрафного майданчика увесь перший тайм. Але в перерві ми здійснили зміни, і в другому вже більше перебували на чужій половині поля. Вважаю, по грі в другому таймі ми заслужили на цей успіх».

Андрій ПЯТОВ, голкіпер і капітан «Шахтаря»:

«Матч був дуже важким. Погано розпочали. Перший тайм — ​взагалі препогано. Якщо воротар не дуже впевнений, то це передається команді. Я не надто сильно почав гру, десь на виході не зіграв, десь ногами невдало. І це, напевне, передалося оборонцям. Але хлопці — ​молодці, проявили характер. Помітно, що в нас є команда. Ми це доводили ще восени, довели і зараз.

Каштру в перерві трохи покричав, я його ніколи настільки злим не бачив. Усе, вочевидь, заслужили».

Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.