Фермери створили еко-пасіку з очеретяними вуликами - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 33.41
Фермери створили еко-пасіку з очеретяними вуликами

Пасіка сім’ї Котенків налічує 160 бджолиних сімей.

Фото agronews.ua.

Фермери створили еко-пасіку з очеретяними вуликами

Фермери-бджолярі Віктор і Наталя Котенки з села Комарівка Любашівського р-ну, Одеської області власники екологічної пасіки, яка розміщена в унікальних вуликах

Бджолярі використовують еко-вулики власної конструкції – бічні стінки вуликів роблять з очерету. Очерет – екологічний матеріал, який добре зберігає тепло. В той же час, вулик з очерету «дихає», у ньому для бджіл створюється опримальний мікроклімат, повідомляє «Агроньюз».

Очерет – екологічний матеріал, який добре зберігає тепло. В той же час, вулик з очерету «дихає», у ньому для бджіл створюється опримальний мікроклімат.

Вулики з очерету – давня традиція в Україні. Колись українці плели вулики з цього матеріалу, імітуючи природні бджолині гнізда. У наш час такі вулики теж популярні, хоча використовуються вузьким колом бджолярів. Але майстри, які виробляють очеретяні вулики, ще зберіглися. Правда, нинішні очеретяні вулики виглядають більш сучасно і часто зовні вже зовсім не схожі на стародавні. Скоріше на модернові меблі.

За словами Віктора і Наталії Котенків, бджолині сім’ї перезимували добре. До нового сезону в Комарівці готові: бджолярі вже встановили вулики в місцях медозбору та обробили рамки. Турбує бджолярів наразі посуха – через відсутність дощів мало цвіту. Але сезон лише розпочинається, тож надія на великий мед все ще є.


Нинішні очеретяні вулики виглядають більш сучасно і часто зовні вже зовсім не схожі на стародавні.