Поліція шукає, де поховали померлого в Україні від COVID-19 американського паломника (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.56
Поліція шукає, де поховали померлого в Україні від COVID-19 американського паломника (Відео)

Триває досудове розслідування.

Фото УНН.

Поліція шукає, де поховали померлого в Україні від COVID-19 американського паломника (Відео)

В  Умані правоохоронці перевіряють інформацію про те, що хасида, який не пережив хвороби, захоронили поза територією цвинтаря в яру

«10 квітня 2020 року начальник відділу житлово-комунального господарства Віталій Харченко звернувся із заявою до правоохоронних органів з приводу опублікованого відео у соціальній мережі від 09 квітня 2020 року, в якому стверджується про незаконне поховання в м. Умань померлого від коронавірусу паломника-хасида», – йдеться у повідомленні, передає Укрінформ.

У міськраді зазначили, що наразі триває досудове розслідування цієї справи.

Уманчанин виклав у мережу відеозапис того, як ділянку, яку вважають незаконною могилою, заливають бетоном і обкладають бетонними блоками.

У разі підтвердження даного факту йтиметься про ознаки суспільно небезпечних діянь, що можуть привести до загрози погіршення епідеміологічної ситуації в місті. За це передбачено покарання, зокрема, за ст. 325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням), ст. 44 п.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей).

Водночас у міськраді стверджують, що до ритуальної служби м. Умань (яка є спеціальним підрозділом Уманського КП «Комунальник») особи, які здійснювали поховання померлого паломника, не зверталися. Відтак, ритуальні послуги, у тому числі виділення місця для поховання на кладовищах міста Умані, реєстрація поховання, видача свідоцтва про поховання та інші передбачені послуги не надавалися.

У відео, про яке йдеться в дописі, користувач соцмережі демонструє начебто місце поховання, розташоване на деякому віддаленні від єврейського цвинтаря, у неорганізованому місці – яру, який автор ролика називає «старою станцією перекачки».

Пізніше інший уманчанин виклав у мережу відеозапис того, як ділянку, яку вважають незаконною могилою, заливають бетоном і обкладають бетонними блоками.