Міністр охорони здоров'я запитує, чому зарплата хірурга становить 4,5 тисячі гривень, а прокурора – 25 тисяч? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 33.31
Міністр охорони здоров'я запитує, чому зарплата хірурга становить 4,5 тисячі гривень, а прокурора – 25 тисяч?

Степанов пропонує проаналізувати ринкові зарплати.

Фото: moz.gov.ua.

Міністр охорони здоров'я запитує, чому зарплата хірурга становить 4,5 тисячі гривень, а прокурора – 25 тисяч?

МОЗ підіймає питання гідної оплати праці медиків

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов в інтерв'ю ТСН висловив думку, що зарплата лікарів має бути на рівні прокурорів. Про деталі інтерв'ю інформує видання «Гордон».

«Давайте подивимось на ринкові зарплати, які отримують, наприклад, лікарі-хірурги в приватних клініках. Я не розумію, чому лікар-хірург повинен отримувати 4,5 тис. грн, а той, хто приходить на посаду прокурора, отримує одразу 25 тис. грн. Я повністю за, щоб прокурор отримував 25 тисяч гривень. Я просто не розумію, чому лікар має отримувати менше. У якій країні це можливо?» – сказав він.

Міністр зазначив, що зарплата медиків на рівні не менше ніж 25 тис. грн має бути згідно із законом про державні медичні гарантії, «де написано 250% від середнього рівня зарплати на липень попереднього року».

«Я повністю за, щоб прокурор отримував 25 тисяч гривень. Я просто не розумію, чому лікар має отримувати менше. У якій країні це можливо?» – сказав він.

23 березня Кабінет Міністрів України затвердив пропозицію Міністерства охорони здоров'я щодо погодинної оплати праці медичних працівників, які лікують заражених коронавірусом. Зарплата деяких медиків мала збільшитися втричі.

18 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль закликав повідомляти про затримання виплати зарплат медикам. 6 травня Степанов пообіцяв, що медики отримають свої виплати найближчими днями. Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчинов заявив, що деякі обласні державні адміністрації витратили кошти, виділені на доплату медикам, які борються з коронавірусом, на закупівлю медтехніки та обладнання у лікарні.