Християни відзначають День святої Трійці - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.31 € 33.04
Християни відзначають День святої Трійці

На Трійцю прийнято прикрашати будинок гілками і квітами.

Фото «Рідний Київ».

Християни відзначають День святої Трійці

Назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів

У неділю, 7 червня, християни східного обряду відзначають свято Святої Трійці. Свято відзначають щорічно на 50 день після Великодня, тому його також називають П'ятидесятницею. Християни західного обряду відзначають Трійцю через тиждень після П'ятидесятниці, тому цього року свята збігаються. Про свято розповідає видання «Дзеркало тижня».

Назва Трійця походить від зішестя святого духа на апостолів, яке їм обіцяв Христос перед своїм Вознесінням. Апостоли, Матір Божа, а також інші учні Христа і віруючі зібралися в одному будинку в Єрусалимі. Сталося це на 50 день після воскресіння Христового, у євреїв тоді було велике свято П'ятидесятниці в пам'ять Синайського законодавства. Присутнім було явлено Третю особу Святої Трійці: шумом з неба, язиками полум'я, вітром. 

У цей день віруючі прикрашають свої оселі гілками берези, любыстком, лепехою, м'ятою, чебрецем, полином. Тому Трійцю ще називають «зеленим» святом.

У цей день віруючі прикрашають свої оселі гілками берези, любыстком, лепехою, м'ятою, чебрецем, полином. Тому Трійцю ще називають «зеленим» святом. Понеділок, який слідує за Трійцею, присвячений Святому Духу і називається Духів день.