Курси НБУ $ 36.57 € 37.30
Іран озвучив причину збиття українського «Боїнга»

Немає слів...

Фото REUTERS.

Іран озвучив причину збиття українського «Боїнга»

Система ППО, буцімто, «переплутала» напрямок польоту літака

У комплекса ППО, яким був збитий авіалайнер МАУ, було порушені налаштування. Це призвело до похибки в даних при виявленні літака.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на ТСН, про це йдеться в доповіді Організації цивільної авіації Ірану.

Згідно з документом, через переміщення системи ППО в неї сталися похибки в налаштуванні. Лайнер був помилково розпізнаний як об'єкт, що рухається в бік Тегерана, хоч літак МАУ вилітав зі столиці Ірану, а не навпаки.

Лайнер був помилково розпізнаний як об'єкт, що рухається в бік Тегерана, хоч літак МАУ вилітав зі столиці Ірану, а не навпаки.

В доповіді зазначається, що між комплексом ППО і центром не відбувся обмін даними. Оператор ідентифікував літак як ворожу ціль і, не отримавши відповіді від координаційного центру ППО, запустив першу ракету по літаку, а потім другу.

Як відомо, 8 січня в Ірані розбився літак «Міжнародних авіаліній України», що виконував рейс за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великої Британії. Через три дні президент Ірану Хасан Рухані визнав, що український лайнер був збитий «в результаті ненавмисної людської помилки» і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.

3 лютого директор з розслідування нещасних випадків в іранській Організації цивільної авіації Хасан Резайфар заявив, що Іран більше не ділитиметься з Україною доказами у справі щодо збиття літака МАУ через те, що дані розслідування «злили» українським ЗМІ. Країни-учасниці Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ неодноразово вимагали від Ірану передати групі «чорні скриньки» зі збитого лайнера.

6 липня Іран пообіцяв відправити до Франції «чорні скриньки» літака. Як очікується, прибуття бортових самописців з Ірану у Францію має відбутися 20 липня, де їх буде проаналізовано французьким Бюро з розслідування й аналізу безпеки цивільної авіації.

У МЗС не виключають можливості подання позову до Міжнародного суду ООН проти Ірану через збиття літака МАУ.

Telegram Channel