Курси НБУ $ 36.57 € 37.30
Мама Героя України з Волині написала за два місяці до загибелі сина пророчий вірш

Прощалися з Героєм України в Києві, Львові й Жидачеві.

Фото – скрін з відео 5 каналу.

Мама Героя України з Волині написала за два місяці до загибелі сина пророчий вірш

Мама Тараса Матвіїва – відома на Львівщині поетеса Валентина Матвіїв – написала у травні вірш «Матері воїна», який, на жаль, став пророчим

Уродженка Волині поетеса Валентина Матвіїв у травні цього року написала вірш «Матері воїна».

У ньому, зокрема, є такі рядки: «Коли лунає сміх дитячий поміж щасливих мирних ваших днів – згадайте матір, що десь тихо плаче і молиться за воїнів-синів».

Та вже 10 липня її єдиний син Тарас, який проходив службу у складі 24-ї окремої механізованої бригади, загинув на російсько-українській війні.

«Коли лунає сміх дитячий поміж щасливих мирних ваших днів – згадайте матір, що десь тихо плаче і молиться за воїнів-синів».

Тарас Матвіїв був журналістом, майданівцем, волонтером. Наприкінці 2014-го усвідомив, що йому замало лише волонтерської діяльності. Навесні 2015 року вступив до лав окремої добровольчої частини «Карпатська Січ» і обороняв наші позиції в Пісках, Водяному, Опитному, Первомайському. З вересня 2018 року вступив на курси лідерства Академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, щоб стати офіцером Збройних сил України. Отримавши звання молодшого лейтенанта, у 2019 році направлений для подальшого проходження військової служби до 24-ї ОМБр імені короля Данила.

Тарас першим кинувся на допомогу побратимам – витягнув двох своїх бійців назовні і відніс в безпечне місце. В цей час ще одна міна впала на позицію і осколками смертельно поранила Тараса.

10 липня цього року, позицію, якою командував молодший лейтенант Тарас Матвіїв, у районі села Троїцьке Попаснянського району атакували окупанти. Били зі 120-міліметрових мінометів. Одна з мін потрапила в бліндаж, де було двоє вояків. Бліндаж загорівся і частково обвалився. Тарас першим кинувся на допомогу побратимам – витягнув двох своїх бійців назовні і відніс в безпечне місце. В цей час ще одна міна впала на позицію і осколками смертельно поранила Тараса.

13 липня указом Президента Тарасу Матвіїву присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Тарас Матвіїв народився 18 лютого 1989 року у селі В’язівне Любешівського району Волині в сім’ї Валентини та Тараса Матвіївих, які згодом переїхали у місто Жидачів Львівської області. Він був у них єдиним сином. Мама Тараса – ​поетеса Валентина Матвіїв – цьогоріч у травні написала вірш, який, на жаль, став пророчим.

Матері воїна

Валентина МАТВІЇВ

Одні казали їй: «Пишайся сином!»

А інші: «Нащо він туди пішов?!..» –

Гірчило їй від слів таких полином,

А часом аж холола в жилах кров…

Ну, як таке ви можете казати

У вічі цим найкращим матерям,

Які зростили мужнього солдата,

Що не віддасть Вкраїни ворогам?!

Чи ж не бажала б мати йому долі,

Далекої від клятої війни?!..

Щоб він у хаті жив, а не у полі,

Щоб на очах росли його сини!..

Та він обрав собі таку дорогу,

Щоб потім міг сказать своїм синам:

«Я все зробив, сини, для перемоги,

Аби здобути долю й волю вам».

Отож, коли лунає сміх дитячий

Поміж щасливих мирних ваших днів –

Згадайте матір, що десь тихо плаче

І молиться за воїнів-синів.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.

Telegram Channel