Чи законний штраф за перевищення швидкості? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.60 € 32.56
Чи законний штраф за перевищення швидкості?

Без попереджувального дорожнього знаку 5.70. – штраф НЕЗАКОННИЙ.

Фото патрульної поліції.

Чи законний штраф за перевищення швидкості?

Якщо вимірювання швидкості руху здійснено інспектором без попередження про це водія, штраф є незаконним

Органи судової влади вкотре наголошують, що вимірювання працівниками поліції швидкості руху може відбуватися лише у місцях, які позначені дорожнім знаком 5.70 ПДР.

 

 Відповідно до ч.1 ст.40 Закону «Про національну поліцію», для забезпечення публічної безпеки і порядку поліція може використовувати автоматичну фото- і відеотехніку. При цьому, відповідно до ч.2 цієї статті, інформація про змонтовану/розміщену автоматичну фототехніку і відеотехніку повинна бути розміщена на видному місці.

Для цього у Правилах дорожнього руху передбачено спеціальний дорожній знак 5.70 «Фото-відеофіксування порушень», який інформує про можливу фіксацію швидкості руху за допомогою спеціальних технічних засобів.

Контроль швидкості повинен відбуватися лише в місцях, які облаштовані відповідним знаком про здійснення відеофіксації.

Зокрема Восьмий апеляційний суд рішенням у справі №166/224/20 наголосив, що «Контроль швидкості повинен відбуватися лише в місцях, які облаштовані відповідним знаком про здійснення відеофіксації (дорожній знак 5.70), оскільки вказане обумовлено ч.2 ст. 40 Закону №580-VIII, згідно із якою інформація про змонтовану/розміщену автоматичну фототехніку і відеотехніку фіксацію повинна бути розміщена на видному місці».

Фіксація перевищення швидкості може проводитися працівниками поліції лише у разі встановлення попереджувального дорожнього знаку 5.70.

Також суд зазначив, що поліцейський «не надав суду доказів проведення контролю швидкості руху автомобіля в межах дії дорожнього знаку 5.70 ПДР».

Таким чином, фіксація перевищення швидкості може проводитися працівниками поліції лише у разі встановлення попереджувального дорожнього знаку 5.70. Якщо такого знаку не встановлено, то штраф за перевищення швидкості є неправомірним. При цьому, довести факт наявності такого попереджувального знаку повинен саме інспектор.

Якщо публікація була корисною – проставте «+» у коментарях та поширте її серед друзів!

Джерело: Дорожній Адвокат.