Курси НБУ $ 36.57 € 37.59
Чи буде військовий парад на День Незалежності

Володимир Зеленський вочевидь не підтримає починання свого попередника щодо святкування головного свята держави.

Фото з офіційного сайту Президента України.

Чи буде військовий парад на День Незалежності

У Зеленського розповіли про цьогорічне святкування

Рада у справах ветеранів при президентові підтримала ініціативу організацій провести Ходу ветеранів на День Незалежності, про організацію військового параду не йшлося.

Учасники засідання підтримали ініціативу низки ветеранських громадських організацій щодо проведення до Дня Незалежності України Ходи ветеранів як неполітичної та об’єднавчої акції, що продемонструє силу та єдність захисників нашої країни.

Як повідомили УНІАН у пресслужбі глави держави, відбулось засідання Консультативної ради, на якому було обговорено поточні питання діяльності ради, а також законодавчі пропозиції щодо забезпечення соціального захисту ветеранів війни та членів сімей загиблих.

Зокрема, одноголосним рішенням учасники засідання підтримали ініціативу низки ветеранських громадських організацій щодо проведення до Дня Незалежності України Ходи ветеранів як неполітичної та об’єднавчої акції, що продемонструє силу та єдність захисників нашої країни.

Голова Консультативної ради Сергій Куніцин проінформував учасників засідання про заходи, заплановані до Дня пам’яті захисників України 29 серпня. Зокрема, в цей день планується провести загальнодержавну хвилину мовчання.

Біля Михайлівського Золотоверхого собору відбудеться панахида в пам’ять про загиблих захисників України за участі родичів полеглих героїв, одночасно подібні заходи пройдуть у містах і селах України. Також було відзначено необхідність створення в кожному регіоні консультативних рад у справах ветеранів обласного рівня, які займатимуться ветеранською проблематикою на місцях.

Разом з тим члени ради заслухали інформацію керівника робочої групи з юридичного забезпечення Дмитра Іванова щодо нового законопроекту «Про статус ветеранів та членів сімей загиблих (померлих) захисників України та ветеранів».

Учасники засідання підтримали ініціативу щодо створення спільної робочої групи з Міністерством у справах ветеранів для вироблення єдиної позиції щодо актуалізації та вдосконалення законодавчої й нормативної бази, яка забезпечує соціальні гарантії та права ветеранів війни і членів сімей загиблих захисників України. Також Консультативна рада розглянула законопроект «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України» і питання амністії учасників АТО/ООС у 2020 році.

Серед іншого, Консультативна рада ухвалила рішення винести на розгляд президента України проєкт Національної стратегії фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни та членів їхніх сімей. Крім того, Куніцин наголосив на важливості зустрічей президента з представниками ветеранської спільноти регіонів, як це відбулося на Одещині та Волині. Зокрема, така пряма комунікація виявилась ефективною для визначення переліку найболючіших питань, що турбують ветеранів війни в різних куточках України.

Telegram Channel