Поляки дурять українців, які їдуть на заробітки: що треба знати, щоб не стати жертвою шахраїв - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.16 € 34.25
Поляки дурять українців, які їдуть на заробітки: що треба знати, щоб не стати жертвою шахраїв

Схем чимало. Тому будьте обачні!

Фото Української правди.

Поляки дурять українців, які їдуть на заробітки: що треба знати, щоб не стати жертвою шахраїв

Топ-5 схем, якими послугуються махінатори

Останнім часом українців, які вперше вирушають в Польщу на заробітки, усе більше дістають шахраї, як представляються посередниками польських фірм, збирають гроші за проїзд через кордон та зникають. Про це повідомляє аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, пише «Українська правда».

«Тільки за 2018 рік у Польщі збанкрутувало понад 660 компанії-посередників, але навіть при цьому на ринку залишається працювати понад 8000 агентств. Багато з них, намагаючись вижити в умовах конкуренції і тим більше при закритих кордонах через пандемію, вдаються до афер щодо українських заробітчан.

Також значно зросла і кількість шахраїв, які називаються посередниками, однак не мають ніякого відношення до офіційних компаній з працевлаштування», – йдеться у повідомленні.

Одна із найпоширеніших за останні 3 місяці шахрайських схем – шахраї, представляючись посередниками польських фірм, без пред'явлення документів або укладення офіційних договорів, збирають гроші за проїзд через кордон і ще на території України просто зникають.

Крім цього, поширеними є такі схеми:

Українців наймають на території України на роботу, везуть до Польщі і там кидають без роботи і умов для проходження 14-денного обов'язкового карантину. Відразу ж з'являються «добрі» посередники, готові працевлаштувати розгублених людей, але, наприклад, за низьку оплату або у вкрай важкі умови праці.

Посередниками часто виступають водії мікроавтобусів, які обіцяють за суму в кілька сотень злотих перевезти через кордон до Польщі, де їх нібито повинен зустріти представник компанії з працевлаштування. У кращому випадку людей довозять до кордону.

Посередниками часто виступають водії мікроавтобусів, які обіцяють за суму в кілька сотень злотих перевезти через кордон до Польщі, де їх нібито повинен зустріти представник компанії з працевлаштування. У кращому випадку людей довозять до кордону, де залишають проходити самостійно без відповідних документів, що тягне за собою відмову у в'їзді.

У Польщі створюють фіктивні агентства з працевлаштування. Вони дають активну рекламу в Інтернеті про те, що компанія допомагає українцям в отриманні Освядчення (Oświadczenie - це дозвіл українським громадянам працювати в Польщі півроку). Люди платять гроші цій фіктивній фірмі, а в результаті або представник «фірми» зникає, або Прикордонна служба Польщі ідентифікує фірму як фіктивну і не пропускає українців з такими дозволами про роботу на територію Польщі.

Компанія з працевлаштування офіційна і заявляє, що організує проходження карантину для українських громадян. Але розміщує людей в антисанітарних умовах, фактично в бараках, без забезпечення їх їжею і засобами гігієни. В результаті люди стають перед вибором - або порушити карантин і бути депортованими, або залишитися без продуктів харчування і голодувати.

«Часто аферисти пропонують повністю «безплатне» житло при працевлаштуванні або проживання в карантинному центрі, але потім вони знімають за це гроші з працівника.

При виборі місця проходження карантину дуже важливий статус компанії з працевлаштування», – заявив власник компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Євген Кириченко.

Аналітичний центр радить при виборі фірм із працевлаштування радить звертати увагу на такі критерії:

як довго компанія працює на ринку (бажано, щоб термін був не менше 5 років);

наскільки розгалужену філіальну мережу має;

наскільки компанія публічно представлена ​​в польських і українських ЗМІ;

як легко можна отримати інформацію про власників компанії і її структури;

чи є всі необхідні ліцензії у компанії на території Польщі;

як ця компанія представлена ​​в соцмережах і в інтернеті і які про неї відгуки.