Які міста і райони на Волині «помаранчеві», «жовті», а які «зелені» через COVID-19 - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.60
Які міста і райони на Волині «помаранчеві», «жовті», а які «зелені» через COVID-19

Показник летальності від коронавірусу на Волині становить 2,1%, в середньому по Україні  2,3%.

Фото з сайту Волиньради.

Які міста і райони на Волині «помаранчеві», «жовті», а які «зелені» через COVID-19

У Волинській області наразі немає «червоних» зон

Станом 7 серпня жоден населений пункт області не перебуває у «червоній» зоні, до «помаранчевої» зони віднесено місто Луцьк, Луцький та Любешівський райони,  до «жовтої» потрапили міста Нововолинськ та Володимир-Волинський, а також Ківерцівський та Маневицький райони, решта населених пунктів Волині у «зеленій» зоні. 

Про це розповіла у понеділок, 10 серпня, на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій директор ДУ «Волинський обласний лабораторний  центр МОЗ» Наталія Янко, інформує сайт Волинської обласної ради.

Засідання відбувалося під головуванням очільника облдержадміністрації Юрія Погуляйка

Голова обласної ради Ірина Вахович та низка інших членів комісії взяли участь у засіданні за допомогою відеоконференцзв'язку.

Безпосередню участь у заході взяли перший заступник голови облради Юрій Поліщук, депутат облради Володимир Бондар, правоохоронці, керівники профільних управлінь та відомств виконавчої влади.

Директор ДУ «Волинський обласний лабораторний  центр МОЗ» Наталія  Янко у виступі зауважила, що нинішня загальна епідеміологічна ситуація в області є стабільною. 

«За останній тиждень виявлено 378 нових інфікувань, а це 45-65 випадків інфікувань щодня. Станом на 10 серпня 2020 зареєстровано 4327 випадків COVID-19, які підтверджено лабораторно методом ПЛР, з них  284 у дітей, а це 6,5% від загальної кількості та 560 у медичних працівників, що становить 13% від загального показника. Відсоток завершених випадків становить 75%, одужало 3163 особи, з них 213 дітей та 451 медичний працівник. На 9% зменшилась кількість хворих з діагнозом «пневмонія». На жаль, ми маємо 93 летальних випадки, два із яких за останню добу. Показник летальності в області дещо менший від загальнодержавного і становить 2,1%, коли в середньому по Україні  2,3%», – розповіла головний державний санітарний лікар області.

Сьогодні наш регіон має невідповідність лише по одному із чотирьох критеріїв, які враховуються при оцінці рівня епідемічної небезпеки.

Вона також повідомила, що аналіз поточної епідситуації ситуації свідчить про те, що сьогодні наш регіон має невідповідність лише по одному із чотирьох критеріїв, які враховуються при оцінці рівня епідемічної небезпеки, які визначені постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641.

 «Це стосується коефіцієнту виявлення випадків інфікування. Він має становити не більше 11% , а на Волині він нразі становить трохи більше 15%. Показник динаміки зростання випадків інфікуання станом на 1 серпня у нас не перевищує рекомендованого. Методом ПЛР на виявлення вірусу COVID-19 всього в області обстежено 24 546 осіб, методом імуно-ферментного аналізу наразі обстежено 25 820 чоловік», – заувжила вона.

В.о. начальника управління охорони здоров'я ОДА, депутат облради Людмила Тимощук повідомила, що стном на сьогодні у медичних закладах області, визначених для надання допомоги хворим на коронавірус, значно зменшилось навантаження на ліжко-місце.

«Загальна кількість інфікованих, які перебувають на лікуванні у стаціонарі, становить 23% від загальної, коли під час першої хвилі цей показник сягав 29%. Ми активно працюємо над питанням зниженням показника виявлення випадків інфікування. Коли місяць тому цей показник становив 22% , то станом на сьогодні ми маємо 15,4%. Проведена роз'яснювальна робота з керівниками медичних установ області і як результат маємо збільшення кількості обстежень методом ПЛР», – наголосила вона.

За словами Людмили Тимощук, на завершальній стадії облаштування ПЛР лабораторії при обласній клінічній лікарні, що має запрацювати вже до кінця цього тижня.

Головам РДА, виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад та ОТГ регіональною комісією рекомендовано забезпечити дотримання карантинних обмежень та заборон, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641.

Окремо голова ОДА Юрій Погуляйко звернувся до першого заступника Луцького міського голови Григорія Недопада із проханням звернути особливу увагу правоохоронних органів на роботу спортивних залів та фітнес-центрів, які розташовані в обласному центрі, та проконтролювати дотримання ними усіх карантинних обмежень.