На Волині визначили лауреатів обласних іменних премій в галузі літератури, культури і мистецтва 2020 року - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 34.23
На Волині визначили лауреатів обласних іменних премій в галузі літератури, культури і мистецтва 2020 року

Вітаємо лауреатів!

Волинь-нова

На Волині визначили лауреатів обласних іменних премій в галузі літератури, культури і мистецтва 2020 року

Відбулося засідання комітету з присудження обласних іменних премій

Про це інформує Волинська ОДА.

Відповідно до рішення комітету з присудження обласних іменних премій в галузі літератури, культури і мистецтва обласні іменні премії 2020 року присуджено:

– у номінації імені Агатангела Кримського – ЄФІМЕНКО Оксані Анатоліївні, артистці розмовного жанру, режисерові-постановнику Волинської обласної філармонії, за реалізацію музично-просвітницьких та патріотичних творчих проєктів, багатий досвід концертної діяльності, як артистки розмовного жанру, активну участь у культурно-мистецьких заходах, що відбуваються на Волині;

– у номінації імені Йова Кондзелевича – ЛИТВИНУ Леоніду Єгоровичу, художникові, членові Національної спілки художників України, заслуженому художникові України, за високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у мистецьке життя Волині, активну організаційно-виставкову діяльність;

У номінації імені Миколи Царенка премію присуджену Данилові Поштаруку.

– у номінації імені Миколи Куделі – МАРЧУК Галині Степанівні, краєзнавцеві, кампанологові, за вагомі досягнення у проведенні просвітницької, пошукової, краєзнавчої роботи, у дослідженні та популяризації досягнень національної культури, зокрема дзвонового мистецтва на Волині, проведення виставок, фестивалів, конференцій, видання книги «Дзвони: повернення до витоків» (2019);

– у номінації імені Ігоря Стравінського – МАЛАШЕВСЬКІЙ Ірині Володимирівні, солістці-вокалістці академічного камерного оркестру «Кантабіле» Волинської обласної філармонії, за активну участь у музичних фестивалях «Стравінський та Україна», багаторічну концертну діяльність, високий професіоналізм, вагомий внесок у збагачення музичного життя краю та популяризацію творчості Ігоря Стравінського;

– у номінації імені Степана Кривенького – народному аматорському фольклорному колективу «Криниця» будинку культури с. Видерта Камінь-Каширського району (керівник – Валентина Зубач), за розвиток та збереження народних звичаїв та обрядів, пісенних традицій рідного краю, активну творчу діяльність, високу виконавську майстерність;

– у номінації імені Олександра Цинкаловського – ДМИТРЕНКО Аллі Адамівні, членкині Національної спілки краєзнавців України, доцентові Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, за участь у створенні і розвитку Музею етнографії Волині та Полісся Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, участь в етнографічних експедиціях МНС України і за цикл публікацій з етнографії Волині та Полісся;

 

– у номінації імені В’ячеслава Хурсенка – БАРАНЮКУ Ігореві Івановичу, завідувачеві сектором музично-хорового мистецтва та мистецьких шкіл області відділу аматорського мистецтва та народної творчості Обласного науково-методичного центру культури, за вагомі досягнення в композиторській та поетично-пісенній творчості, значний внесок у розвиток аматорського вокально-хорового мистецтва області;

– у номінації імені Миколи Царенка – ПОШТАРУКУ Данилові Андрійовичу, директорові-художньому керівникові Волинського академічного обласного театру ляльок, заслуженому діячеві мистецтв України, за вагомий внесок у розбудову галузі культури, розвиток театрального мистецтва, утвердження позитивного іміджу України у світі.