«Люди колють здорових свиней, бо налякані»: на Волині не можуть визначити, від чого масово здихають тварини - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
«Люди колють здорових свиней, бо налякані»: на Волині не можуть визначити, від чого масово здихають тварини

Може отруїлися?

Фото Pixabay.

«Люди колють здорових свиней, бо налякані»: на Волині не можуть визначити, від чого масово здихають тварини

У Локачинському районі селяни скаржаться на масове вимирання цих тварин

Спеціалісти районної державної ветеринарної лікарні брали зразки на дослідження. Втім, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Анатолій Тимофіюк повідомив, що жодної з трьох хвороб, на які були підозри, лабораторні дослідження не підтвердили, інформують «Волинські новини».

Дослідження біометріалу нині завершилося. Жодна з хвороб не підтвердилася.

Раніше у свиней, які здохли в Локачинському районі, підозрювали рожу, африканську чуму та пастерельоз. Біоматеріал відправили на дослідження у Волинську обласну лабораторію та науково-дослідний інститут у Київ.

«Дослідження біометріалу нині завершилося. Жодна з хвороб не підтвердилася. По африканській чумі результати були ще у п’ятницю – хвороба не підтвердилася. Наразі проводять дослідження кормів, можливо, вони були отруєні», – зазначив Анатолій Тимофіюк.

Він також повідомив, що нових випадків захворювань не було, однак люди колють здорових свиней, бо налякані.

«Ми проводимо серед селян роз’яснювальну роботу та збираємо інформацію щодо ймовірних захворювань у свиней», – резюмував посадовець.

Нагадаємо, кабмін дозволив без сплати ПДВ ввозити в Україну племінних бугаїв, жеребців та кнурів.