ОПЗЖ вийшла на мітинг на підтримку волинянина - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.19 € 34.10
ОПЗЖ вийшла на мітинг на підтримку волинянина

Максим Ткачук подавався на відбір із піснею українською мовою «Джамайка».

Фото: stv.detector.media.

ОПЗЖ вийшла на мітинг на підтримку волинянина

Молодіжне крило Опозиційної партії «За життя» мітингує під телецентром «Олівець» на підтримку 12-річного співака Максима Ткачука і пісні «Смуглянка»

Представники молодіжного крила «Опозиційної платформи - За життя» (ОПЗЖ) проводять мітинг під телецентром «Олівець» Національної суспільної телерадіокомпанії України з вимогою допустити Максима Ткачука на відбір на дитяче «Євробачення» з піснею «Смуглянка». Цю подію активно висвітлюють в ефірі та на сайтах каналу «112 Україна», Zik, «Інтер», NewsOne.

Учасники протесту стоять із прапорами з символікою ОПЗЖ і плакатами з написами «Руки прочь от сироты», «НСТУ пережиток прошлого», «Смуглянка наша пам'ять», «Максим пой», «Дайте сироте шанс»… Із колонок звучить пісня «Смуглянка», з якою Максим Ткачук взяв участь у конкурсі Stars of the Albion в Лондоні, співорганізатором якого виступив «Русский дом/Представительство Россотрудничества в Лондоне». Ця організація є органом виконавчої влади Російської Федерації.

Хто такий Максим Ткачук і чому його підтримує ОПЗЖ?

Максим Ткачук – 12-річний школяр із Волині, сирота,  став відомим на Волині після того, як у березні 2020-го року переміг на пісенному конкурсі у Лондоні, де співав «Смуглянку» в одязі радянського солдата часів Другої світової війни. Після цього хлопця підтримували канал «Наш», власником якого є Євген Мураєв, та єпархія УПЦ МП в Одесі. Максим Ткачук разом із священиками одеської єпархії УПЦ МП заспівав «Смуглянку» і записав кліп. Бабуся хлопця подала заяву на відбір на дитяче «Євробачення», не вказавши, що він брав участь у конкурсі, співорганізатором якого є організація – орган виконавчої влади Росії. Це є порушенням умов положення про нацвідбір, через що Національна суспільна телерадіокомпанія скасувала його участь у відборі.  

Керівник молодіжного крила партії «Опозиційна платформа – За життя», генеральний продюсер інформаційного телеканалу «112 Україна» Артем Марчевський у коментарі каналу «112 Україна» сказав, що мітинг проходить на підтримку Максима Ткачука. На його думку, участь підлітка скасували у відборі на дитяче «Євробачення» через політичний мотив, а саме через пісню «Смуглянка».

Ведуча каналу «112 Україна» у прямому ефірі заявили, що Максиму Ткачуку відмовили від участі у відборі на дитяче «Євробачення» з піснею «Смуглянка».

Максим Ткачук подавався на відбір із піснею українською мовою «Джамайка», а не «Смуглянкою».

Суспільний мовник визнає талант Максима, тому пропонує можливість зробити запис свого дебютного альбому у співпраці з творчими колективами (Симфонічний оркестр та Хор Українського радіо) на базі унікального Будинку звукозапису, де робили свої записи всі найбільші українські зірки різних часів – від Софії Ротару до «Океану Ельзи».

Артем Марчевський сказав «112-му Україна», що організація «Русский дом/Представительство Россотрудничества в Лондоне» не є організатором конкурсу в Лондоні, а його партнером.

Бабуся Максима Лариса Ткачук: про причину відмови і спілкування з НСТУ

19 серпня бабуся Максима Лариса Ткачук у коментарі «112-му Україна» сказала, що їй не пояснили причини відмови від участі у відборі на дитяче «Євробачення» і вона не змогла знайти жодного контакту НСТУ, щоб отримати пояснення. Ведучі «112 Україна» не запитували чи справді вона  подала документи на конкурс дитяче «Євробачення», де не вказала участь в лондонському конкурсі, співорганізатором якого виступив «Русский дом/Представительство Россотрудничества в Лондоне».  

Бабуся сказала, що «перерила весь інтернет» у пошуках контактів і нічого не знайшла. Всі номери телефонів доступні на сайтах каналу «UA: Перший» і corp.suspilne.media, а також Суспільне активно відповідає на повідомлення у соціальних мережах.

У НСТУ оприлюднили офіційну заяву, чому «Смуглянка» не має відношення до відбору на дитяче «Євробачення»

18 серпня у НСТУ опублікували офіційну заяву, де пояснили, що це порушення вимоги підпункту г) пункту 3.4. Положення, відповідно до якого учасник гарантує, що «не здійснював концертну діяльність, виступи, участь у будь-яких публічних та/або приватних заходах, організованих державними органами, установами, господарюючими суб’єктами тощо країни-агресора чи на території країни-агресора, в Автономній Республіці Крим та/або на окупованій території України після 15.03.2014 та не планує, не здійснюватиме анонсів відповідних(ого) виступів(у) як в період до і під час проведення Відбору, так і в період після Відбору до дати фіналу Міжнародного конкурсу». Суспільне не має жодних претензій до виконання Максимом Ткачуком пісні «Смуглянка».

Член правління Суспільного Ярослав Лодигін через свою фейсбук-сторінку запросив Максима Ткачука до співпраці. Він зазначив, що Суспільний мовник визнає талант Максима, тому пропонує можливість зробити запис свого дебютного альбому у співпраці з творчими колективами (Симфонічний оркестр та Хор Українського радіо) на базі унікального Будинку звукозапису, де робили свої записи всі найбільші українські зірки різних часів – від Софії Ротару до «Океану Ельзи».

«Я запрошую Максима та його бабусю в наш центральний офіс, а якщо змоги приїхати немає – то ми готові відправитися на Волинь із цією звісткою. Ми також розпочнемо дискусію щодо створення спеціальної програми, яка б давала додаткові можливості дітям з неповних сімей, сиротам запускати свої кар’єри в музиці», – додав він.

Наразі бабуся Максима Ткачука ніяк не прокоментувала це запрошення.

Нагадаємо, Національна суспільна телерадіокомпанія України приймає заявки від батьків і опікувнів дітей віком від 8 до 15 років на участь у нацвідборі на «Дитяче Євробачення-2020» до 25 серпня включно. До 12 вересня буде оголошено ім’я переможця нацвідбору на дитяче «Євробачення». У 2020 році діти вперше можуть брати участь у нацвідборі як з власними піснями, так і з кавер-версіями. На третьому етапі відбору, коли буде сформовано шорт-лист із 11 учасників, тим дітям, які пройшли з каверами НСТУ запропонує пісню Марини Круть і Михайла Клименка, яка виграла на мистецькому конкурсі.  Також діти з авторськими піснями матимуть можливість на наступних етапах відбору виконувати композицію, запропоновану Суспільним. Голосування за переможця відбору триватиме з 5 до 7 вересня 2020 року включно, зазначено у положенні відбору.

У НСТУ пояснили, що Максим Ткачук порушив правила нацвідбору на дитяче «Євробачення», оскільки його бабуся подала документи на конкурс дитяче «Євробачення», де не вказала про участь в лондонському конкурсі, який відбувся за підтримки «Русский дом|Представительство Россотрудничества в Лондоне». Деякі проросійські ЗМІ і ресурси не погоджуються з тим, що Максим Ткачук порушив положення відбору і поширюють інформацію, що це начебто помста за «Смуглянку».

Дитяче «Євробачення» у 2020-му році відбудеться 29 листопада у Варшаві (Польща). Польський суспільний мовник (Telewizja Polska) прийматиме «Дитяче Євробачення» вдруге поспіль . У 2019 році конкурс проходив у місті Глівіце (Польща). 

Джерело: stv.detector.media