У Туреччині на 238-й день голодування померла опозиціонерка - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.15 € 34.16
У Туреччині на 238-й день голодування померла опозиціонерка

Ситуація з правами людини в країні за останні роки різко погіршилася.

Фото: zmina.info.

У Туреччині на 238-й день голодування померла опозиціонерка

Засуджена більш ніж на 13 років Ебру Тімтік вимагала справедливого суду для себе і своїх колег.

Ебру Тімтік, яка виступала проти політичних репресій, розгорнутих режимом Ердогана по всій країні, входила до групи з 18 опозиційних активістів, яких переслідували в Туреччині через членство в забороненій у країні організації «Революційна народно-визвольна партія-фронт». Загалом фігуранти цієї справи отримали 159 років в’язниці. Вони відкидали звинувачення турецьких силовиків та заявляли, що в прокуратури немає доказів їхньої провини. 

Тімтік оголосила голодування вісім місяців тому, вимагаючи справедливого судового розгляду для себе і 17 колег. В Європейському Союзі заявили, що глибоко засмучені її смертю.

Тімтік є четвертою ув'язненою, яка померла в цьому році в результаті голодування.

У червні 11 тис. людей підписали петицію із закликом звільнити Тімтік та інших фігурантів справи, які також оголосили голодування. 14 серпня Конституційний суд Туреччини відхилив клопотання про звільнення Тімтік та її колеги Айтача Юнсала. Судді стверджували, що не отримували будь-якої інформації про загрозу їхньому життю. 

Раніше від голодування в турецьких в’язницях загинули двоє учасників музичного колективу Grup Yorum Хелін Белек та Ібрагім Гекчек, а також представник Федерації молоді Туреччини Мустафа Кочак. Усіх їх також звинувачували в участі в забороненій організації. 

 

Тімтік є четвертою ув'язненою, яка померла в цьому році в результаті голодування. Навесні померли двоє учасників музичного колективу Grup Yorum Хелін Белек і Ібрагім Гекчек, а також представник Федерації молоді Туреччини Мустафа Кочак.

Джерело: zmina.info