Чи матиме Франкова груша ліпшу долю за Лесин ясен - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
Чи матиме Франкова груша ліпшу долю за Лесин ясен

Груша – єдине дерево з Франкового саду, яке дожило до наших днів.

Фото Львівської ОДА.

Чи матиме Франкова груша ліпшу долю за Лесин ясен

Сьогодні дерево потребує лікування, що коштуватиме понад 70 тисяч гривень

У Львівському музеї Івана Франка займаються порятунком груші, яку 118 років тому посадив письменник у своєму саду. Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА з посиланням на департамент з питань культури, національностей та релігій. 

«118 років тому Іван Франко разом із синами посадили у своєму садку грушку. Ця груша – єдине дерево з Франкового саду, яке дожило до наших днів. Незважаючи на свій вік, ще минулого року грушка вродила рясними плодами. А вже цьогоріч працівники Дому Франка виявили певні проблеми зі стовбуром і кроною, які потрібно негайно ліквідувати і вилікувати дерево», – йдеться в повідомленні.

Щоб зібрати кошти на порятунок дерева, колектив Дому Франка започаткував низку благочинних акцій. Загалом на лікування потрібно понад 70 тис. гривень. Одним із таких заходів стала виставка малярських робіт львівських художників «Портрет Франкової груші».

Щоб зібрати кошти на порятунок дерева, колектив Дому Франка започаткував низку благочинних акцій.

Представлена експозиція – це результат нещодавно проведеного у Домі Франка мистецького пленеру «Портрет груші: Франкове дерево під пензлем львівських художників». Львівські митці намалювали грушу і в такий спосіб увіковічнили дерево як цінний мистецький експонат та важливий артоб'єкт.

У Луцьку на Замковій площі під час зливи 30 червня зламався і впав 200-річний ясен біля будинку, де мешкала Леся Українка. Це було одне з найстаріших у місті дерев, ботанічна пам'ятка природи місцевого значення.