Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
Начальник Луцької дитячої залізниці розповів, коли її планують закрити

У Луцьку не буде дитячої залізниці.

Фото Суспільного.

Начальник Луцької дитячої залізниці розповів, коли її планують закрити

Нині у штаті дитячої залізниці 9 працівників, які змушені будуть шукати нову роботу

Працівників Луцької дитячої залізниці попередили про те, щоб вони шукали роботу. Заклад позашкілля працюватиме до 15 грудня.

Про це розповів Суспільному начальник Володимир Рекс.

Нагадаємо, в Укрзалізниці повідомили, що планується повне закриття дитячої залізниці у Луцьку.

Начальник каже, що підтверджувальних документів про скорочення він ще не бачив, але про припинення роботи, його повідомили із відділу кадрів. «Якщо згідно зі штатним розписом не буде таких посад, то треба шукати роботу», – міркує чоловік.

Нині у штаті дитячої залізниці 9 працівників. У зв’язку з карантином вона цього року не працювала.Вагони – «законсервовані». Будівля, локомотив та вагони на балансі різних підприємств. Яке буде прийняте рішення по цих об'єктах – Володим Рекс не знає.

За словами директора, на залізниці досі проходять навчання майже 500 дітей. Навчатися справі залізничників сюди шостий рік приходить Андрій Радченко. Хлопець каже: звістка про те, що залізницю закриють, його засмутила, бо сподівався отримати сертифікат про закінчення навчання.

Завдяки тому, що займався тут у дитинстві, обрав професію залізничника Владислав Корецький. «Діти тут отримують мінімальні знання про залізницю. Я здивований, що Укрзалізниця може закрити хоча б маленький, але навчальний заклад», - каже хлопець.

Луцька дитяча залізниця була відкрита у листопаді 1954-го року. Директор розповідає: вагони – польського виробництва 60-х років минулого століття. Збереглися вони добре. Каже: приміщення станції збудоване лучанами на початку 50-х років. Площа, яку займає залізниця, близько двох з половиною гектарів.

Лучанка Олена Галапчук-Тарнавська каже, що дитяча залізниця для неї – історичне місце, впізнаване багатьма лучанами. «Було б шкода, якщо його б просто знищили, або з’явився бар», – зазначає лучанка.

Точну суму, скільки вартує утримання залізниці у Луцьку, Володимир Рекс не назвав, каже, це понад мільйон гривень у рік.

Чи буде залізниця для дітей у Луцьку і чому її хочуть закрити, згодом пообіцяли прокоментувати у пресцентрі «Укрзалізниці».

 

 

 

 

 

 

Джерело: Суспільне. Волинь.
Telegram Channel