Курси НБУ $ 36.69 € 39.54
Луцький лікар розповів, чи варто вакцинуватись від грипу в час пандемії коронавірусу

Як зробити щеплення від грипу.

Фото з відкритих джерел.

Луцький лікар розповів, чи варто вакцинуватись від грипу в час пандемії коронавірусу

Кому потрібні щеплення від грипу і чи точно вакцина захищає

В Міністерстві охорони здоров’я України закликають зробити щеплення від грипу. Цьогоріч це особливо актуально через пандемію коронавірусу. У світі фіксували випадки коінфекції, коли пацієнти хворіли і на грип, і на коронавірус одночасно.

Сімейний лікар Луцького центру первинної медичної допомоги №2 Ярославо Оштук розповів в інтерв’ю «Першому», як, коли і де зробити щеплення від грипу.

За словами лікаря вакцинація від грипу не входить до національного календаря щеплень, тому ці вакцини пацієнтам потрібно купувати самостійно. Минулого року вони коштували в українських аптеках близько 300 гривень. Безпосередньо ж прийом в сімейного лікаря і щеплення безплатні, якщо у вас підписана декларація.

Імунітет до грипу не з’являється миттєво після щеплення. На це потрібно 2-3 тижні. Тож, зважаючи на те, що сезон грипу стартує у грудні, в ідеалі вакцинацію потрібно зробити до 10 листопада. Втім робити щеплення можна і в розпал сезону. Це краще, ніж ігнорувати вакцинацію взагалі.

Орієнтовно вакцини з’являться в аптеках на початку жовтня. Перевіряти наявність препаратів можна онлайн.

Як зробити щеплення

Зателефонувати своєму сімейному лікарю і домовитись про прийом.

Купити вакцину в аптеці. Важливий момент – її потрібно зберігати при температурі від 2 до 8 градусів, тож транспортувати препарат до сімейного лікаря слід в сумці-холодильнику. Зазвичай їх можна взяти в аптеці під грошову заставу. Ці сумки бувають різними, тому, якщо ви не плануєте одразу йти до лікаря, варто запитати у фармацевтів, як довго вони тримають потрібну температуру. В ідеалі від купівлі вакцини до її введення повинно минути не більше 2 годин.

Прийти до сімейного лікаря з нормальною температурою тіла, пройти стандартний огляд і отримати щеплення. Про всяк випадок провести в кабінеті щеплень під наглядом пів години. Зазвичай похід в поліклініку триває до години.

Які можуть бути побічні ефекти

Ярослав Оштук розповідає, що після щеплення від грипу може бути підняття температури до 37,2-37,5 градусів. Воно легко переноситься пацієнтами і зазвичай минає за день. Також може бути почервоніння і легкий дискомфорт на місці ін’єкції. Ці реакції вважаються нормальними, але виникають рідко.

Чи безпечно ходити в поліклініку у час епідемії коронавірусу

Через поширення коронавірусу зараз не слід бувати у людних місцях. Через це не варто йти до центру первинної медичної допомоги і займати «живу» чергу. Натомість слід домовитись з сімейним лікарем телефоном про конкретний час прийому.

Також в медичному закладі потрібно перебувати в масці і дотримуватись дистанції. Не варто йти, якщо у вас симптоми респіраторного захворювання.

Кому потрібні щеплення від грипу

Загалом всім, але є категорії людей, які найбільш вразливі до грипу. Це діти до 5 років (вакцинацію можна робити з 6 місяців), літні люди, вагітні жінки, а також ті, хто працює з великою кількістю людей (вчителі, вихователі, медики тощо).

Чи точно вакцина захищає

Штами вірусу, які циркулюють в суспільстві, змінюються щороку. Які саме будуть цього сезону і в якій місцевості, прогнозує Всесвітня організація охорони здоров’я.

Цього року в Україну завезуть вакцини від грипу французького, нідердландського та південнокорейського виробництва.

 

Зокрема, Vaxigrip tetra (виробник Франція, чотирьохвалентна), Інфлувак (виробник Нідерланди, трьохвалентна), ДжіСі Флю (виробник Республіка Корея, трьохвалентна), ДжіСі Флю Квадрівалєнт (виробник Республіка Корея, чотирьохвалентна).

Трьохвалентна вакцина захищає від трьох штамів вірусу, чотирьохвалентна – від чотирьох.

Нагадаємо, англо-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca призупинила випробування розробки своєї вакцини у Великій Британії через незрозумілі побічні наслідки.

Джерело: Канал соціальних новин "Перший".
Telegram Channel