Яка ситуація із вакциною проти грипу на Волині: як обрати і чи є в аптеках - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 33.55
Яка ситуація із вакциною проти грипу на Волині: як обрати і чи є в аптеках

Як обрати вакцину проти грипу.

Фото з відкритих джерел.

Яка ситуація із вакциною проти грипу на Волині: як обрати і чи є в аптеках

Є чотири види вакцини

Вакцину проти грипу в аптеках Волині можна буде придбати не раніше середини жовтня.

Про це повідомив Михайло Півнюк, директор державного торгово-виробничого підприємства «Волиньфармпостач», йдеться на сторінці Волинського обласного лабораторного центру у фейсбуці.

«Сьогодні, згідно з тією оперативною інформацією, якою я володію, в Україну вже ввезена вакцина «ДжиСі Флю» корейського виробника. Щоправда вона ще не готова до реалізації, проходить відповідні реєстраційні процедури, контроль. Від ввезення на територію України необхідно близько трьох тижнів на відповідні процедури, які обов’язково проходить кожна вакцина, причому кожна партія і серія. Я припускаю, за термінами ми отримаємо «ДжиСі Флю» наприкінці вересня», – пояснив директор Волиньфармпостач.

Загалом на епідсезон 2020/21 років в Україні зареєстровано 4 вакцини.

Однак вакцина «ДжиСі Флю», як розповів Михайло Півнюк, використовується здебільшого для колективних щеплень, адже упакована по 10 доз, тож її замовляють переважно підприємства та організації.

Щодо вакцини європейських виробників – «Ваксігрип Тетра» та «Інфлувак», Михайло Півнюк зазначив: «Раніше середини жовтня ми не отримаємо вакцин європейських виробників, адже поки в Україну їх не ввезли».

Загалом на епідсезон 2020/21 років в Україні зареєстровано 4 вакцини: «ДжиСі Флю» (2 вакцини, що містять 3 і 4 штами вірусу грипу), а також «Ваксігрип Тетра» (виробництва Франції, чотирьовалентна) та «Інфлувак» (виробництва Нідерландів, трьохвалентна).

Нагадаємо, луцький лікар розповів, чи варто вакцинуватись від грипу в час пандемії коронавірусу.

Читати також: Маска може захистити від COVID-19 краще, ніж вакцина.

У минулому епідсезоні на Волині було використано більше вакцин проти грипу, ніж у попередні роки

 

Також, зі слів Михайла Півнюка, у минулому епідсезоні на Волині було використано більше вакцин проти грипу, ніж у попередні роки. «Проявляють волиняни цікавість і зараз, зокрема, частина волинських підприємств і установ, які постійно з нами співпрацюють, уже визначають свої потреби і замовляють вакцину».

У зв’язку з постійними антигенними змінами вірусу грипу, ВООЗ щорічно оновлює свої рекомендації до складу вакцини. Цьогоріч вакцини були розроблені з урахуванням прогнозу ВООЗ щодо циркуляції двох вірусів грипу штамів А та В. Минулого епідсезону в Україні, за даними ЦГЗ України, від ускладнень, спричинених грипом померла 71 людина, на грип та ГРВІ перехворіли 4,9 млн людей (12,9% населення), 63% з яких — діти віком до 17 років.

Як наголошує фахівчиня з імунопрофілактики Волинського обласного центру громадського здоров’я Ірина Грабовська-Микитюк, вакцинація проти грипу епідсезоні 2020-21 років рекомендована ще й зважаючи на епідемію COVID-19. Аби не наразитися на небезпеку інфікування декількома вірусами одночасно, варто убезпечити себе принаймні від грипу, бо і коронавірусом, і грипом А, і грипом В можна хворіти одночасно. Такі випадки лабораторно підтверджені в США, Китаї, Європі. І хоча вони не поширені, ймовірність i небезпека поєднаної інфекції все ж існує.

Джерело: Волинський лабораторний центр МОЗ.