«Схеми»: Венедіктова зняла держдачу вдвічі дешевше норми - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 33.53
«Схеми»: Венедіктова зняла держдачу вдвічі дешевше норми

Ірина Венедіктова.

Фото Главком.

«Схеми»: Венедіктова зняла держдачу вдвічі дешевше норми

ГенпрокурорІрина Венедіктова орендує державну дачу за ціною вдвічі нижчою за офіційну розрахункову вартість оренди таких же будинків на території комплексу «Пуща-Водиця»

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми», пише Еспресо.

Повідомляється, журналісти встановили, що в червні уряд секретною постановою дозволив орендувати державні дачі не тільки президенту, прем'єру та спікеру Ради, але й іншим особам «у визначеному суб'єктом управління порядку». Саме цим правом скористалася генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Таким чином, якщо керуватися розрахунками Держуправсправами, оренда для генпрокурора мала б коштувати 115 тис. грн на місяць.

У свою чергу у Державному управлінні справами журналістам заявили, що пересічний громадянин не зможе орендувати державну резиденцію або дачу. «У розпорядженні «Схем» є договір, згідно з яким Венедіктова орендує будинок з таким спецстатусом. Його площа становить майже 700 квадратних метрів. Термін дії договору - з 9 серпня по 13 вересня 2020 року. У документі йдеться, що генпрокурор щомісяця платить майже 64 тис. грн», - йдеться в розслідуванні. «Схеми» наголошують, що оренду будинку продовжено до 11 жовтня.

Зазначається, що при цьому, за даними Державного управління справами, оренда 1 квадратного метра в приміщеннях комплексу «Пуща-Водиця» коштує майже 170 грн на місяць. «Однак Венедіктова орендує нерухомість за ціною 95 грн на місяць, хоча вона не тільки відноситься до найбільш облаштованих приміщень, але і є державною резиденцією. Таким чином, якщо керуватися розрахунками Держуправсправами, оренда для генпрокурора мала б коштувати 115 тис. грн на місяць», - йдеться в розслідуванні.

Також журналісти-розслідувачі звернули увагу на те, що договір про оренду підписано з керівником комплексу відпочинку «Пуща Водиця» Євгеном Єгоровим, який на сьогодні є підозрюваним у справі про незаконне присвоєння ділянки та будівництві будинку колишнім першим заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним. У слідстві вважають, що Єгоров безпосередньо допоміг у цьому Кузьміну. Хоча окреме кримінальне провадження стосовно Кузьміна Спеціалізована антикорупційна прокуратура вже закрила.

«Схеми» зазначають, таким чином, на сьогодні підлеглі Венедіктової продовжують доводити провину Єгорова, який, власне, й дозволив їй оселитися в резиденції та платити удвічі менше.