У школах Волині передбачені канікули із 15 жовтня по 30 жовтня - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.56 € 34.22
У школах Волині передбачені канікули із 15 жовтня по 30 жовтня

Коли волинські школярі підуть на канікули?

Фото з відкритих джерел.

У школах Волині передбачені канікули із 15 жовтня по 30 жовтня

ОДА рекомендує йти школам на канікули

«Потрібно розірвати ланцюг поширення коронавірусної інфекції, щоб хвороба не поширювалася далі», – акцентував голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації, 12 жовтня. Він зазначив, що в школах Волині передбачені канікули із 15 жовтня по 30 жовтня. 

Нагадаємо,  Волині збільшилася кількість територій із «помаранчевим» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Зокрема, до «помаранчевої» зони додалися ще місто Ковель та Рожищенський район, які раніше були у «жовтій». Нове зонування епідемічної небезпеки діє від сьогодні, 12 жовтня 2020-го року.

Аби проаналізувати епідемічну ситуацію в області, затвердити оновлені рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 та прийняти відповідні протиепідемічні заходи сьогодні, 12 жовтня 2020-го року, під керівництвом голови ОДА Юрія Погуляйка відбулося

Відтепер у «помаранчевій» зоні знаходяться: міста Луцьк, Володимир-Волинський, Нововолинськ та Ковель, а також Володимир-Волинський, Ківерцівський, Луцький, Турійський та Рожищенський райони.

«Жовтий» рівень епідемічної небезпеки встановлено у Горохівському, Іваничівському, Камінь-Каширському, Ковельському, Локачинському, Любешівському, Любомльському, Маневицькому, Ратнівському та Шацькому районах. Старовижівський район залишається у «зеленій» карантинній зоні.

Окрім кількості інфікувань, зросла й кількість летальних випадків. За словами головного санітарного лікаря Волинської області Наталії Янко, летальність випадків від початку пандемії на Волині становить 201 особа. За останню добу померло 5 осіб. Летальність зберігається на стабільно-високому рівні і перевищує середній державний показник. У Волинській області він становить - 2,1, в той час як по Україні - 1,9. Кількість померлих від коронавірусної інфекції у жовтні 2020 року збільшилася на 26% від тих, які зареєстровано у вересні. Від початку жовтня уже зареєстровано 31 випадок смерті і цей показник продовжує рости.

Після канікул регіональні комісії ТЕБ та НС і місцева влада будуть вирішувати перехід навчальних закладів на дистанційне навчання у разі необхідності. 

«Тривогу викликає те, що більше починають хворіти на COVID-19 люди молодшого та працездатного віку. Зокрема, якщо раніше понад 90% хворих становили люди від 65-ти років, то сьогодні вони становлять 59% від загальної кількості. Крім того, спостерігається високий рівень важких форм хвороби: пневмоній серед дорослого населення. За минулий тиждень зареєстровано близько 570 випадків, це на 4% більше за попередній», – зазначила Наталія Янко.

Щодо ситуації у закладах охорони здоров’я, то загальна кількість захворілих від початку епідемнагляду становить близько 10 тис. осіб, з них одужало – 6 тис. осіб. В. о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Людмила Тимощук повідомила, що нині на стаціонарному лікуванні перебувають 537 людей, з яких на кисневій терапії – 175.

 

Вона назвала райони Волині з високим ростом захворювання по середніх показниках виявлення нових випадків інфікувань при базовому 40-160 на 100 тис. населення. Так, найвищі показники у місті Нововолинськ (356,2 на 100 тис.), Володимир-Волинському районі (330), Ківерцівському районі (318,5) та у Луцьку (260). Це ознака того, що більшість людей не дотримується карантинних вимог», –  Людмила Тимощук.

Голова облдержадміністрації пропонував членам комісії підтримати усі протиепідемічні заходи і закликав волинян дотримуватися карантинних правил, а органи місцевого самоврядування не проводити масових заходів.

 

 

«Потрібно розірвати ланцюг поширення коронавірусної інфекції, як ми це робили у квітні, щоб хвороба не поширювалася далі. У школах Волині уже передбачені канікули із 15 жовтня по 30 жовтня. Після канікул регіональні комісії ТЕБ та НС і місцева влада будуть вирішувати перехід навчальних закладів на дистанційне навчання у разі необхідності. Кафе та ресторани Волинської області повинні працювати із 7:00 до 22:00, а заклади, які працюють у нічний час, не повинні працювати. Потрібно дотримуватися карантинних вимог у громадських місцях, транспорті та уникати скупчення людей. Жодних масових заходів не повинно бути», – резюмував Погуляйко.

 

Джерело: Волинська ОДА.