Госпіталі МВС, СБУ – потенційно резерв ліжок для пацієнтів із COVID-19, – Ляшко - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.44 € 33.85
Госпіталі МВС, СБУ – потенційно резерв ліжок для пацієнтів із COVID-19, – Ляшко

Кількість важкохворих зростає.

Фото з відкритих джерел.

Госпіталі МВС, СБУ – потенційно резерв ліжок для пацієнтів із COVID-19, – Ляшко

МОЗ знову змінить критерії червоної зони і перепрофілює відомчі лікарні для хворих з COVID

МОЗ нині першочергово шукає можливості, як і де перепрофілювати заклади для боротьби із коронавірусом.

Про це та більше розповів в ефірі Громадського радіо головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Ми зараз відмовляємося від одного із індикаторів, який говорив про те, що на червоний рівень небезпеки потрапляють регіони, у яких у 5 разів середній по країні рівень захворюваності. Нині це буде чітка цифра — 320 випадків на останні 14 днів на певну кількість населення, і якщо Київ буде потрапляти в ці показники, буде заслухуватися комісія ТЕБ та НС, яка збирається кожного четверга, і спільно з КМДА будуть вибирати з переліку обмежень, які будуть застосовуватися у Києві», — зазначив Ляшко.

Першочергово шукатимуть можливості, як і де перепрофілювати заклади. 

Він також звернув увагу на те, що зараз тривають розмови про те, що «обмеження передчасні» та апелювати до МОЗ , щоб там допомагали знайти додаткові ліжка для госпіталізації хворих.

«Першочергово ми шукаємо можливості, як і де перепрофілювати заклади. Зараз ми розглядаємо можливість залучення інститутів Академії медичних наук, лікарень відомчих служб, таких як Укрзалізниця, Державне управління справами, госпіталі МВС, СБУ, ДПСУ, це все потенційно наш резерв ліжок, які ми можемо розгортати. Також, додатково, на нараді у президента у суботу озвучувалося питання про місця, де можливо розгортати додатково шпиталі вже поза межами закладів охорони здоров’я. Це в першу чергу йдеться про Київ, про Одеську та Донецьку область. Як це пристосувати — прописано у нормативному документі МОЗ, у нас є табель оснащення приблизний, ми розрахували кількість оснащення, яке повинно бути.

Саме критичне те, що тимчасовий госпіталь можна розгорнути, але туди повинні приїхати кваліфіковані кадри, і ось питання з лікарями сьогодні дуже гостре. Лікарів на парашутах не скинуть, і вони за одну годину не навчаться за тиждень, тому питання, коли ми говоримо про необхідність дотримання протиепідемічних норм, і ми говорили про це навесні і говорили влітку, ми робимо ці обмеження не просто так , а щоби запобігти стрімкому зростанню, щоби не було колапсу системи охорони здоров’я. Нам вдалося це зробити навесні, далі система була підготовлена, і навіть з 5 тисячами випадків на добу, ми справляємося, але система охорони не безрозмірна».

 

Нагадаємо, корпус Луцького плогового будинку перепрофілювали під шпиталь для хворих з коронавірусом.

Джерело: Громадське радіо.