Працівникам пологового обіцяють 300% доплат за роботу з «коронавірусними» хворими - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.38 € 33.78
Працівникам пологового обіцяють 300% доплат за роботу з «коронавірусними» хворими

У Луцькому пологовому розгортають ковід-шпиталь.

Фото з відкритих джерел.

Працівникам пологового обіцяють 300% доплат за роботу з «коронавірусними» хворими

Працівників акушерського корпусу гарантують не звільняти

Кілька днів у Луцьку тривають баталії довкола місцевого пологового будинку, який перепрофільовують під інфекційний шпиталь. Пологові відділення планують перенести у гінекологічних корпус, а на їх базі приймати пацієнтів із коронавірусом.

Працівники пологового будинку обурені таким рішенням. Протестуючи проти перепрофілювання, люди влаштовували мітинг під міською радою та перекривали дорогу.

«Район.Медицина» поцікавилися у головного медика Луцька Володимира Лотвіна, як на практиці має існувати таке сусідство.

Посадовець каже, що акушерський корпус, де й планують облаштувати інфекційний шпиталь, розташований вглибині двору, там на першому поверсі з початку пандемії надавали допомогу вагітним жінкам із коронавірусом. Цей заклад входить до переліку «ковідних» медустанов. Гінекологічний, куди перенесуть пологове відділення, розташований окремо. Наполягає, пацієнти з цих корпусів не контактуватимуть між собою.

Заклад входить до переліку «ковідних» медустанов. Гінекологічний, куди перенесуть пологове відділення, розташований окремо.

 

«У Луцьку ситуація складна. Не залишилося місць для госпіталізації хворих на коронавірус. Тож на другому, третьому та четвертому поверсі акушерського корпусу вирішили облаштувати додаткові місця для таких пацієнтів. Тут є окремий вхід, заїзд, і вагітні, яким надають допомогу у гінекологічному корпусі, не перетинатимуться з інфікованими, яких прийматимуть в акушерському, перехід між корпусами перекриють», – каже Володимир Лотвін.

За словами начальника міського управління охорони здоров’я, в Луцьку обирали з-поміж двох комунальних закладів, який саме перепрофілюють під інфекційний шпиталь: пологового будинку та міська лікарня.

 

 

Оскільки в міській лікарні надають ургентну допомогу та наразі триває будівництво приймального відділення, немає можливості перепрофілювати цей заклад, каже Володимир Лотвін.

 

 

«Інфекційний шпиталь у пологовому будинку – крайній варіант. Рішення непопулярне, але по-іншому не можна. На рівні області зараз розглядають перепрофілювання тубдиспансеру та госпіталю ветеранів. У пологовому будинку наразі є 64 кисневі точки, тож заклад можна швидко переобладнати. Працівників акушерського корпусу теж ніхто не буде звільняти, вони працюватимуть у перепрофільованому закладі та отримувати 300% надбавки за роботу з «ковідними» хворими», – додав головний медик Луцька.

Посадовець додає, що на подібний крок пішли й у Вінниці, переобладнавши один із пологових будинків під інфекційний шпиталь.

 

Джерело: Район. Медицина.