День тиші: у Рівному затримали понад півсотні киян, які поширювали «чорний піар» на одного з кандидатів у мери - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.47 € 33.96
День тиші: у Рівному затримали понад півсотні киян, які поширювали «чорний піар» на одного з кандидатів у мери

Порушники!

Фото УНІАН.

День тиші: у Рівному затримали понад півсотні киян, які поширювали «чорний піар» на одного з кандидатів у мери

Серед лідерів за кількістю порушень виборчого законодавства – Харківська і Луганська області, Дніпро, Хмельницький, Рівне, Черкаси, Житомир та столиця

В Україні в «день тиші» напередодні виборів були зафіксовані тисячі випадків порушень виборчого процесу.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

У суботу, 24 жовтня, тільки в столиці, за даними поліції, надійшло понад півсотні повідомлень про порушення виборчого законодавства. Був складений один адмінпротокол. Як йдеться в сюжеті, агітаційні плакати та листівки досі не зняті з парканів і під'їздів будинків. Відповідальність за прибирання цієї агітації лежить на органах місцевого самоврядування.

Понад півсотні киян затримала поліція у Рівному. Вони поширювали листівки з «чорним» піаром на одного з місцевих кандидатів у мери. Серед порушників були й неповнолітні. Зараз у поліції вирішують питання щодо притягнення до відповідальності їхніх батьків.

Понад півсотні киян затримала поліція у Рівному. Вони поширювали листівки з «чорним» піаром на одного з місцевих кандидатів у мери. 

 

Серед лідерів за кількістю порушень виборчого законодавства опинилися Київська, Харківська, Луганська області, Дніпро, Хмельницький, Рівне, Черкаси, Житомир та столиця. Тут фіксують масові факти незаконної агітації, збереження агітаційних матеріалів і появу нових матеріалів з ознаками агітації. Про це повідомили в Комітеті виборців України.

Мало не всі політичні сили розмістили так звану приховану агітацію, зокрема, білборди без назв політичних партій і їх логотипів, але виконані з дотриманням стилістики відомих партій і з використанням їх політичних гасел.

 

 

Особливо пильно за дотриманням виборчого законодавства правоохоронці та спостерігачі стежитимуть у день виборів - 25 жовтня. За безпеку і порядок на кожній ділянці відповідатимуть по двоє копів.

Що таке «День тиші»

«Передвиборча агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування», - йдеться в ч.2 ст. 57 Закону про вибори народних депутатів України. Тобто, з півночі суботи вводиться повна заборона на політичну агітацію. Цей день називають «днем тиші».

У цей час забороняється проведення масових політичних акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів), роздача агітаційних матеріалів, проведення концертів і демонстрація фільмів, а також публікація результатів політичних опитувань.

Навіщо потрібен «день тиші»

Завдання «дня тиші» - забезпечити вільний і самостійний вибір кандидатів виборцями та не допустити політичної пропаганди. Цей день дається, щоб виборець міг спокійно подумати, за кого він хоче проголосувати, і прийняти зважене рішення.

Що заборонено робити в цей день:

  • Поширювати екстремістські матеріали та заклики до насильницького повалення влади;
  • підкуповувати виборців товарами та послугами;
  • розміщувати та поширювати агітаційні матеріали та політичну рекламу;
  • встановлювати інформаційні намети;
  • публічно закликати кандидатам голосувати за або проти партії.

Яке покарання за порушення

За порушення закону передбачено штраф у розмірі від 500 до 850 грн для громадян, та від 850 до 1360 для посадових осіб.

Джерело: УНІАН