У яких містах відбудеться другий тур виборів. Результати екзит-полів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.47 € 33.96
У яких містах відбудеться другий тур виборів. Результати екзит-полів

Вибори у Львові.

Фото ТСН.

У яких містах відбудеться другий тур виборів. Результати екзит-полів

За даними екзит-полів, вибори пройдуть у Києві, Одесі, Миколаєві, Львові, Дніпрі, Кривому Розі, Ужгороді, Чернівцях і Черкасах

В Україні відбулися місцеві вибори. За результатами кількох екзит-полів, деяким кандидатам доведеться поборотися за крісло мера у другому турі. У яких містах 15 листопада пройде другий тур виборів – дізнавався сайт ТСН.

За даними двох екзит-полів – Студії Савіка Шустера і Україна 24 та групи «Рейтинг» –  Віталій Кличко  не зміг набрати 50% голосів виборців.

Так, згідно опитування на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24 Кличко отримав 45,93% і 47,8% – за даними «Рейтингу».

Киянам 15 листопада доведеться обирати між Віталієм Кличком і кандидатом від «Опозиційної платформи – За життя» (ОПЗЖ) Олександром Поповим, який набрав 9,62% (Студія Савіка Шустера і Україна 24) і 8,6% голосів виборців («Рейтинг»).

Одеса

В Одесі більшість голосів виборців, згідно екзит-полу на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24,  отримав міський голова Геннадій Труханов – 34,4%. Його опонент, кандидат від «ОПЗЖ», нардеп Микола Скорик набрав 17,93% і також побореться за мерське крісло 15 листопада.

Миколаїв
У Миколаєві до другого туру, згідно цього ж екзитполу, потрапляють чинний мер міста Олександр Сєнкевич (партія «Пропозиція») і  Владислав Чайка (ОПЗЖ). Перший кандидат набрав 40,78%, другий – 26,77%.

Львів

У Львові також не змогли обрати міського голову з першого разу. Згідно з даними екзит-полу на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24, чинний мер міста Андрій Садовий набрав 41,12% голосів виборців. У другому турі він зустрінеться з  ексочільником Львівської ОДА, народним депутатом від «Європейської солідарності» Олегом Синюткою, за якого проголосували 27,38% львів'ян (згідно цього ж екзит-полу).  За даними соціологічного опитування агентства Famа, яке провели на замовлення «24 каналу» Андрій Садовий набрав 38% голосів. На другому місці екс-голова ЛОДА Олег Синютка з 28% голосів.  

Дніпро

Другий тур виборів відбудеться і у Дніпрі. Там, згідно екзит-полу на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24, містянам доведеться обирати між чинним головою міста Борисом Філатовим (партія «Пропозиція»), який набрав 44,5% голосів, і Загідом Красновим (партія «Громадська сила»), у якого другий результат на виборах –14,4%.

Утім, за даними соціологічного дослідження електоральних переваг жителів Дніпра, які провів Центр суспільного розвитку «Інтер-акція» на замовлення Інституту публічної політики та консалтингу «Інпол», Загід Краснов в першому турі виборів мера в Дніпрі набирає 33,2% голосів, випереджаючи чинного мера Бориса Філатова, у якого 30,1%. 

У кожного десятого виборця бажання відвідати дільницю зникло через пандемію коронавірусу.

 

Кривий Ріг

За даними екзитполу на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24, до другого туру у рідному місті президента Володимира Зеленського вийшли  чинний мер міста Юрій Вілкул («Блок Вілкула «Українська перспектива») – у нього 42,8% голосів виборців, і кандидат від «Слуги народу» Дмитро Шевчик з результатом у 31,01%.

Ужгород
В Ужгороді, за даними екзитполу, до другого туру вийшли чинний мер міста Богдан Андрєєв з 23,84% голосів виборців (самовисуванець) і представник «Слуги народу» Віктор Щадей з результатом у 22,73%.

Чернівці
За крісло мера Чернівців у другому турів боротимуться Роман Клічук (партія Єдина Альтернатива), який, згідно екзитполу на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24, набрав 29,13% голосів містян, і  Віталій Михайлішин (партія «Команда Михайлішина», котрий отримав 21,43%.

Черкаси
Другий тур виборів, згідно з даними екзитполу на замовлення Студії Савіка Шустера і Україна 24, відбудеться і в Черкасах. Там зустрінуться чинний мер Анатолій Бондаренко від партії «За майбутнє» (отримав 32,66%) і кандидат від «Голосу» Віктор Євпак (набрав 19,84%).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що такої низької явки на виборах в історії України ще не було. За останніми даними ЦВК, проголосували за місцеву владу лише 37% виборців.

Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування, чому люди не пішли на вибори. Так, згідно з його результатами, кожен п'ятий не голосував через стан здоров'я, кожен восьмий, через те, що йому просто це було не цікаво, а от в кожного десятого бажання відвідати дільницю зникло через пандемію коронавірусу. Інфіковані з COVID-19 мали змогу проголосувати, але не всі цим скористалися. Лишень у столиці з 20-ти тисяч пацієнтів, які нині на ізоляції, звернулися із заявою, аби проголосувати вдома, усього шестеро. Членів дільничних комісій зі скриньками впускали і в інфекційні відділення, винятково у спецкостюмах. Однак засобів захисту, зокрема в регіонах, бракувало. 

Нагадаємо, у Луцьку попередньо офіційні результати виборів планують оголосити у середу, 28 жовтня.

 

Джерело: ТСН