Лікар пояснив, чому рівень антитіл після COVID-19 знижується і чи це нормально - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.38 € 33.78
Лікар пояснив, чому рівень антитіл після COVID-19 знижується і чи це нормально

Антитіла.

Фото Громадського.

Лікар пояснив, чому рівень антитіл після COVID-19 знижується і чи це нормально

Чому імунітет до коронавірусу може бути тривалим

Організм людини самостійно регулює кількість антитіл до коронавірусної інфекції після того, як подолає COVID-19. У разі, якщо людина одужає і вже не контактує з вірусом, то її рівень антитіл може знижуватись і це нормально, пояснює лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський.  

«Людина протягом життя контактує з безліччю вірусів і бактерій. У відповідь на цей контакт організм часто виробляє антитіла, які циркулюють в крові. Цей процес тривалий і трудоємкий, а по часу займає кілька тижнів. І якби всі ці антитіла циркулювали довго, то наша кров складалася б з антитіл і не могла б ефективно переносити кисень і поживні речовини.

Але ми ще маємо В-клітини пам‘яті. Це своєрідні матриці, на основі яких дуже швидко синтезуються нові антитіла, якщо в тому з‘явиться необхідність. Тому імунітет після COVID-19 стійкий і визначається не лише тими імуноглобулінами, які є в ІФА-тестах .

Тому організм сам регулює кількість антитіл. І знижує рівень тих, які перестають бути актуальними. Поліція не повинна скупчуватися там, де в тому немає необхідності. Тому це нормально, що рівень антитіл після ковіду знижується, якщо людина захищається і вже знову не контактує з вірусом», - розповів лікар

 

 

При цьому, якщо з'явиться необхідність, то наш організм швидко виробить нові антитіта, запевняє медик. 

Джерело: ТСН