Народний синоптик з Волині напророчив бабине літо після дощику в листопаді - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 34.39
Народний синоптик з Волині напророчив бабине літо після дощику в листопаді

Час насолоджуватися жовто-червоною красою.

Фото pixabay.com.

Народний синоптик з Волині напророчив бабине літо після дощику в листопаді

А наприкінці осені можливі сніг і заморозки

Володимир Деркач із Каменя-Каширського вже кілька років поспіль ділиться із читачами «Волині» своїм прогнозом погоди. Він створює його за давньою народною методою, спостерігаючи за природою в особливий різдвяний період — ​із 25 грудня по 7 січня.

Кожен день цього відрізка відповідає за один із 12 прийдешніх місяців. Волинянин щоразу аналізує, чи збуваються його передбачення, але протягом року змін до них не вносить.
Отже, ще минулої зими пан Володимир визначив, що останній місяць осені на початку трохи покропить дощем. А десь із середини декади прийде бабине літо (потепліє) і захопить перші дні другої десятиденки.

А десь із середини декади прийде бабине літо (потепліє) і захопить перші дні другої десятиденки.

Далі, приблизно з екватора листопада, погода зіпсується: середньої інтенсивності опади, можливий мокрий сніг, температура знизиться на 2–3 дні. Потім, на диво, знову потепліє. Стовпчик термометра опуститься ближче до екватора останньої декади: мінус вночі й інколи — ​вдень. Це похолодання зачепить і початок грудня. 

Леонід ОЛІЙНИК


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.