Зведе всіх нас у могилу: лікар б'є на сполох через дистанційне лікування коронавірусу в Україні - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 34.39
Зведе всіх нас у могилу: лікар б'є на сполох через дистанційне лікування коронавірусу в Україні

Важкохворі мають лікуватися в лікарнях!

Фото УНІАН.

Зведе всіх нас у могилу: лікар б'є на сполох через дистанційне лікування коронавірусу в Україні

Лікар Євгеній Дубровський навів у приклад історію про свою пацієнтку, яка лікувалася у телефонному режимі два тижні, а потім померла у нього в лікарні за декілька годин

Дистанційне лікування хворих на COVID-19 неефективне та «зведе всіх нас до могил».

Таку думку висловив на своїй сторінці у себе на сторінці у фейсбуці лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євгеній Дубровський.

«Минуле чергування в мене було дуже сумне… У мене померла пацієнтка. Померла за декілька годин. Бо врятувати її було вже неможливо. Адже час був згаяний… 2 тижні вдома. 2 тижні, кожного дня лихоманка 39. Жодного разу лікар не бачив за цей період хвору. Лише декілька консультацій телефоном. Стандартних. Таких, як кажуть майже всім. Знову три антибіотики. І знову надважкий стан – сатурація при надходженні 51%. І летальний випадок», - поділився він.

 

Деяких пацієнтів госпіталізують без будь-яких симптомів, через що ті, хто хворіють у важкій формі, не мають шансу потрапити до лікарні.

 

Водночас, за його словами, деяких пацієнтів госпіталізують без будь-яких симптомів, через що ті, хто хворіють у важкій формі, не мають шансу потрапити до лікарні.

«І в те ж саме чергування – інший, діаметрально протилежний випадок. До мене прилетіли налякані рідні та привезли бабусю на госпіталізацію. Без жодних симптомів. Без лихоманки та з сатурацією 99%. Просто тому, що бабуся живе сама і була налякана, що у неї пневмонія, як сказав лікар телефоном. Одне слово – і вона в стаціонар біжить на госпіталізацію. Такі справи…» - розповів лікар Дубровський.

 

 

«Я особисто впевнений, і нехай мене зрозуміють, або простять за необережні слова, стверджую – дистанційне лікування скоро всіх нас зведе в могилу. Точніше не так. Не всіх. А дійсно важких та тих, хто потребує допомоги», - вважає він.

Лікар пояснює, що «стовідсотково впевнено оцінити стан пацієнта телефоном» неможливо, тому «дистанційне лікування зазнає повного краху».

 

Джерело: УНІАН.