Українська студентка легендарної польської кіношколи стала лауреаткою Каннського фестивалю за мультфільм про дупу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 34.39
Українська студентка легендарної польської кіношколи стала лауреаткою Каннського фестивалю за мультфільм про дупу

«Cinéfondation» — це конкурсна секція фестивалю у Каннах, у якій змагаються фільми студентів кіношкіл.

Фото зі сторінки Cinefondation у Facebook.

Українська студентка легендарної польської кіношколи стала лауреаткою Каннського фестивалю за мультфільм про дупу

Єлизавета Письмак навчається у Польській національній школі кіно, телебачення і театру в місті Лудзь. У Каннах нагородили її мультфільм «Я і моя кремезна дупа», у якому вона в легкій формі розповідає про проблему деструктивної нелюбові до власного тіла

Близько 2 тисяч стрічок із майже 450 навчальних закладів усього світу — стільки було конкурентів у Єлизавети Письмак у конкурсі «Cinéfondation 2020» («Сінефондасьйо́н»), міжнародне журі якого присудило їй друге місце. «Cinéfondation» — це конкурсна секція фестивалю у Каннах, у якій змагаються фільми студентів кіношкіл. Її мета — відкривати та підтримувати молодих кінематографістів і студентські роботи, повідомляє polskieradio.pl.

23-річна чернігівчанка Єлизавета Письмак — студентка 5-го курсу Польської національної школи кіно, телебачення і театру ім. Лєона Шиллера в місті Лодзь. Навчальний заклад, в якому навчається українка — це справді легендарна, і не лише у Польщі, кіношкола; її випускниками були, зокрема, такі видатні режисери зі світовим іменем, як Анджей Вайда і Роман Полянський.

Єлизавета Письмак — навчається на факультеті «Анімаційний фільм та спецефекти». У Каннах нагородили її мультфільм «Я і моя кремезна дупа», у якому вона в легкій та кумедній формі розповідає про нелегку проблему дисморфофобії — деструктивної нелюбові до власного тіла. Її успіх є навіть тим більшим, що анімаційні фільми у цьому конкурсі нагороджують нечасто.

Стрічка-переможець Єлизавети Письмак — це короткометражний, 10-хвилинний мультфільм, темою якого є психічний розлад, різновид неврозу, при якому людина надмірно занепокоєна та зайнята незначним дефектом або особливістю свого тіла.

Луреатка розповіла про своє навчання у Польщі, про фільм-переможця, і, звісно ж, про Каннський фестиваль, із якого вона нещодавно повернулася.

Цьогоріч на цей конкурс «Cinéfondation» надійшло 1952 стрічки із 444 навчальних закладів, із них відібрали лише 17 робіт, і тільки 4 анімаційних. Стрічка-переможець Єлизавети Письмак — це короткометражний, 10-хвилинний мультфільм, темою якого є психічний розлад, різновид неврозу, при якому людина надмірно занепокоєна та зайнята незначним дефектом або особливістю свого тіла.

У соціальній мережі Єлизавета Письмак жартома написала, що взятися за цю тему її спонукала крамниця на вулиці Пйотрковській у Лудзі, де випікають та продають пончики та пампухи. 

Нагороджений мультфільм не готувався під фестиваль, це залікова робота студентки на третьому курсі; вона — авторка сценарію і режисерка стрічки-переможця. Церемонія вручення премій відбулася у Каннах 28 жовтня. Чернігівчанці і сьогодні не віриться, що вона лауреатка одного з найпрестижніших і найвідоміших у світі кінофестивалів. Нині Єлизавета Письмак готує диплом. А що далі?