Волинська лікарка пояснила, чому небезпечно робити КТ при коронавірусі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Волинська лікарка пояснила, чому небезпечно робити КТ при коронавірусі

Не робіть так.

Фото ілюстративне.

Волинська лікарка пояснила, чому небезпечно робити КТ при коронавірусі

Люди призначають самі собі КТ

Люди, в яких виявляють коронавірус, часто впадають у паніку й самостійно здають різні аналізи і проходять обстеження. Так робити неправильно. 

Про це розповіла головний лікар «коронавірусного» госпіталю у Боголюбах Наталія Скальська в інтерв'ю журналісту Андрію Гнатюку, передає Конкурент.

Лікар зауважила, що люди призначають самі собі КТ, а потім отримують велику дозу опромінення і не знають, звідки в них береться онкологія. 

 Після лікування для контролю можна зробити звичайний рентген-знімок, який є менш шкідливим, ніж КТ. 

«Людина не може самостійно вирішити: потрібна їй КТ чи ні. Ні в одній країні світу такі обстеження людина сама собі не призначає. Треба 300 разів подумати: потрібна КТ чи ні. Так само недоцільно робити КТ-контроль, як часто призначають», – зазначила вона. 

За словами лікарки, після лікування для контролю можна зробити звичайний рентген-знімок, адже він є менш шкідливим, ніж КТ. А сама комп'ютерна томографія потрібна для лікаря, аби розуміти картину й призначати лікування.

 

«У нас як пацієнти звикли: я собі, мовляв, краще знаю, що мені треба. Це пережитки не знати яких часів», – розповіла Наталія Скальська. 

 

Джерело: Конкурент