«Щодо інфекційного контролю – ситуація жахлива»: міністр перевіряв лікарні, які приймають хворих із COVID-19 - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
«Щодо інфекційного контролю – ситуація жахлива»: міністр перевіряв лікарні, які приймають хворих із COVID-19

Високопосадовець уже перехворів коронавірусом.

Фото із Facebook.

«Щодо інфекційного контролю – ситуація жахлива»: міністр перевіряв лікарні, які приймають хворих із COVID-19

Очільник МОЗ Максим Степанов без попередження вирушив з перевірками в медзаклади Житомирської області

«Відвідав міську лікарню міста Житомир №1, міську лікарню №2 ім. В.П.Павлусенка та обласну клінічну лікарню ім.О.Ф.Гербачевського. Усі ці медичні заклади наразі приймають пацієнтів із COVID-19», – написав Степанов у фейсбуці.

Як мені стало відомо після розмови з лікарями, вони не мають повного доступу до засобів індивідуального захисту, якими заклад забезпечено повністю.

 

Він виявив порушення під час перевірки останнього медзакладу: «Щодо інфекційного контролю у цій лікарні - ситуація жахлива, адже його немає. Крім того, як мені стало відомо після розмови з лікарями, вони не мають повного доступу до засобів індивідуального захисту, якими заклад забезпечено повністю. Також виявив суттєві проблеми з подачею адекватної статистики щодо кисневих точок. Подано було 117, в реальності ж - 66. Виявилося, що в статистику потрапляють начебто «вільні» кисневі точки, однак вони розташовані у відділеннях, які не відведені під лікування COVID-19 (наприклад, реанімаційних, де лікуються хворі з інфарктами або інсультами). Це неприпустимо, адже вони не можуть бути використані під COVID-19. Вже доручив розібратися із цим». 

Читайте також: В Україні за добу - 9 946 нових випадки коронавірусу, на Волині - 230.

Також Степанов зазначив, що ця лікарня була відведена під лікування COVID-19 ще 6 листопада, проте досі не підписала договір з Національною службою здоров'я. Водночас там уже прийняли 11 хворих з коронавірусом.

У міських лікарнях №1 і №2, за словами міністра, проблем не виявлено: киснем ці заклади забезпечені повністю, є навіть істотний запас концентраторів; пацієнти заявили, що жодних проблем з госпіталізацією у них не виникло, і з лікарських засобів нічого не докуповують, крім вітамінів; медперсонал «оптимістично налаштований», проблем з надбавками також немає.

Степанов також зазначив, що в неділю з незапланованою інспекцією в Київській області перебувала його заступниця Ірина Микичак, а в Черкаській області - заступник Віктор Ляшко. Про результати цих перевірок не повідомляється.