У Нововолинську з’явилася копія унікальної святині (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.84 € 31.90
У Нововолинську з’явилася копія унікальної святині (Фото)

Духовність.

Волинь-нова

У Нововолинську з’явилася копія унікальної святині (Фото)

Нововолинському історичному музею подарували копію Пересопницького Євангеліє

Урочистість відбулася за участю митрополита Переяславського і Вишневського Олександра Драбинка, клірика Переяслав – Вишневської єпархії Віктора Мартиненка, єпископа Володимир – Волинського і Турійського Матфея Шевчука та благочинного Нововолинського благочиння, митрофорного протоієрея Степана Фульмеса.

При передачі копії рукописного перекладу Біблії до фондів історичного музею шахтарського міста був присутній Нововолинський міський голова Борис Карпус.

Як відомо, оригінал Пересопницького Євангеліє, що датується 1556 – 1561 роками, зберігається у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського. Всі присутні мали можливість переглянути відео про історію створення цього безцінного видання, яке бачить широкий світ лише під час прийняття інавгураційної присяги президентами України. 

 Оригінал Пересопницького Євангеліє, що датується 1556 – 1561 роками, зберігається у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського. Всі присутні мали можливість переглянути відео про історію створення цього безцінного видання, яке бачить широкий світ лише під час прийняття інавгураційної присяги президентами України. 

Тому надзвичайно важливим є той факт, що з нагоди 1020 – річчя хрещення Київської Русі з благословення світлої пам’яті  Блаженійшого митрополита Киівського і всієї України Володимира Сабодана було виготовлено копії  факсимільного раритетного видання, які розійшлися по всій країні. Зберігаються такі книги (вага однієї більше дев’яти кілограмів) і в музеях Волині – Луцьку, Володимирі – Волинському, Любомлі.

Високоповажні гості розповіли про непросту долю Пересопницького Євангеліє, умови зберігання одного із знакових клейнодів України, про необхідність збереження її для майбутніх поколінь. Зазначали, що такі книги вручаються  за великий вклад в розвиток української писемності, культури, самоідентифікації нас, як українців.

 

 

Митрополит Олександр Драбинко зачитав сертифікат, який вручив директорці Нововолинського історичного музею Ірині Костюк. Міський голова Борис Карпус подякував святим отцям за великий духовний скарб, за те, що такий унікальний експонат з»явився у Нововолинську. Й віднині до нього руками і серцем може торкнутися кожен мешканець і гість  міста, попросивши в Бога заступництва. 
                                   

Митрополит Олександр Драбинко та владика Матфей Шевчук передали копію Пересопницького Євангеліє міському голові Борису Карппусу

 

Міський голова Нововолинська Борис Карпус дякує за подарунок

 

 

Клірик Віктор Мартиненко долучився до справи, аби такий унікальний експонат був у музеї його рідного міста