В Україні можна буде відмовитися від вакцинації: як діятиме презумпція незгоди - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.84 € 31.90
В Україні можна буде відмовитися від вакцинації: як діятиме презумпція незгоди

Відмова від вакцинації.

Фото 24 каналу.

В Україні можна буде відмовитися від вакцинації: як діятиме презумпція незгоди

В Україні введуть презумпцію незгоди на вакцинацію. Тобто від неї можна буде офіційно відмовитись, але вона залишатиметься обов'язковою.

Попри поширену думку, в Україні вакцинація обов'язкова ще з часів початку незалежності. Через презумпцію згоди відповідальність за відмову від вакцинації лягає на лікаря, а не на людину, яка відмовляється імунізувати себе або свою дитину, повідомляє 24 канал.

В ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера« голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький розповів, що вакцинація в україні залишиться обов'язковою, але тепер від неї можна буде відмовитись.

«Ми заміняємо презумпцію згоди на презумпцію незгоди. Тебе ніхто не примушує вакцинуватися, але вона (вакцинація - ред.) обов'язкова. Ти можеш не вакцинуватися, але ти погодься. Не лікарі тобі відмовили, а ти сам погодився та взяв на себе відповідальність»,– розповів Радуцький.

Як діятиме презумпція згоди

Раніше головний санлікар країни Віктор Ляшко розповів, як в Україні діятиме відмова від вакцинації.

Вакцинація в Україні залишається обов'язковою. Мова йде про дитячу вакцинацію з переліку щеплень та імунізацію людей з професійних груп ризику. Якщо людина не хоче робити щеплення собі або своїй дитині, то лікар повинен проконсультувати її про усі ризики такого рішення. У випадку, якщо громадянин не передумав уникнути імунізації, то йому потрібно буде написати відповідну заяву про відмову.

Після підписання відповідного документу відповідальність лягатиме виключно на людину, яка відмовилась від щеплення, а не на медпрацівника.

 

 

Джерело: 24 канал