Локдаун в Україні потрібно запроваджувати найближчими днями, а в січні вже виходити з карантину, – експерт - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Локдаун в Україні потрібно запроваджувати найближчими днями, а в січні вже виходити з карантину, – експерт

Карантин потрібен зараз, а не в січні.

Фото УНІАН.

Локдаун в Україні потрібно запроваджувати найближчими днями, а в січні вже виходити з карантину, – експерт

Він наголосив, що невеликими карантинними обмеженнями поширення коронавірусу вже не зупинити. Вони могли використовуватися місяць тому

Екс-заступник міністра охорони здоров'я та керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Павло Ковтонюк вважає, що локдаун в Україні необхідно запроваджувати найближчими днями. Через місяць області повинні почати з нього виходити, за умови виконання цільових індикаторів.

Про це повідомив в ексклюзивному інтерв'ю УНІАН.

Ковтонюк пояснив, що існує чотири цільових індикатори, що відображають повернення контролю над поширенням коронавірусу.

Вони стосуються кількості випадків, кількості позитивних тестів (5% від усіх узятих) і кількості заповнених ліжок у лікарнях. Крім того, необхідно, щоб Динаміка ходу епідемії стабільно йшла на спад.

«Через місяць жорсткого локдауна дивимося на індикатори і виходимо, або чекаємо ще тиждень. Ми думаємо, що за таких умов у другій половині січня з карантину можна було б вийти всією країною», – зазначив Ковтонюк.

Він підкреслив, що логіка такого підходу в тому, що на короткий період «дають подихати» лікарям і знімають з них навантаження на місяць. При цьому система тестування і відстеження контактів повинна «прийти в себе» і посилитися.

«Вплив будь-яких обмежень відбудеться не раніше двох-трьох тижнів. Ми не зможемо зрозуміти раніше ніж через місяць, чи є стійка тенденція до зниження.

«Я можу пояснити чому місяць, а не два, не три тижні. У нас обговорюється варіант: «давайте закриємося, потім відкриємося, потім знову закриємося». Так працювати не буде. У Європі локдаун починав впливати на кількість випадків лише на другому-третьому тижні, а на п'ятому-шостому – зменшувалася кількість госпіталізованих і смертей внаслідок COVID-19», – нагадав Ковтонюк.

Експерт пояснив, що це пов'язано з тим, що існує «відкладений ефект». Згідно з європейськими дослідженнями, від інфікування до захворювання проходить в середньому п'ять днів, до госпіталізації – 10-14, до смерті – 14-18 днів.

«Вплив будь-яких обмежень відбудеться не раніше двох-трьох тижнів. Ми не зможемо зрозуміти раніше ніж через місяць, чи є стійка тенденція до зниження», - додав Ковтонюк.

Він підкреслив, що невеликими карантинними обмеженнями поширення коронавірусу вже не зупинити. Вони могли використовуватися місяць тому.

 

 

 

 

Джерело: УНІАН