На Волині в молоці та грибах знайшли високий вміст радіації: відомо, в яких селах - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.91 € 31.95
На Волині в молоці та грибах знайшли високий вміст радіації: відомо, в яких селах

Вживати небезпечно.

Фото ілюстративне.

На Волині в молоці та грибах знайшли високий вміст радіації: відомо, в яких селах

Три проби молока і 40 проб свіжих грибів показали перевищену норму

На Волині за 11 місяців досліджено 20238 проб різноманітної сільськогосподарської та лісогосподарської продукції, сировини у всіх населених пунктах зони радіоактивного забруднення. Виявлено перевищення допустимих рівнів вмісту цезію-137 у 56-ти пробах, зокрема: у 13 пробах сухих лісових грибів, у 40 пробах свіжих лісових грибів, в 3 пробах молока від корів приватного сектору.

Про це повідомили в управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА.

Радіологічні дослідження проводять 9 радіологів у трьох районах області. Рівень забруднення сухих та свіжих лісових грибів і ягід залишається досить високим.

Максимальний рівень забруднення сухих грибів цезієм-137 становить 8400 Бк/кг (с.Гута-Боровенська, Камінь-Каширського району) при гранично допустимому рівні 2500 Бк/кг. Максимальний рівень вмісту цезію-137, виявлений у грибах свіжих лісових становить 2430 Бк/л (с. Градиськ, Маневицького району) при допустимому рівні – 500 Бк/л. Максимальний рівень вмісту цезію-137, виявлений у молоці корів приватного сектору становить 112 Бк/л (с.Лобна Любешівського району) при допустимому рівні – 100 Бк/л.

До слова, радіологічні дослідження проводять 9 радіологів у трьох районах області. Рівень забруднення сухих та свіжих лісових грибів і ягід залишається досить високим.

 

Джерело: Управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА