Назвали новий непомітний симптом коронавірусу, який часто турбує людей - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.86 € 31.70
Назвали новий непомітний симптом коронавірусу, який часто турбує людей

Новий симптом.

Фото Укрінформ.

Назвали новий непомітний симптом коронавірусу, який часто турбує людей

Запалені очі є ще одним симптомом COVID-19

Вчені з Університету Англія Раскін (ARU) з’ясували, що одним зі значущих симптомів раннього COVID-19 є запалені очі.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у дослідженні, опублікованому у журналі BMJ Open Ophthalmology.

Дослідники провели опитування серед пацієнтів з підтвердженою коронахворобою і склали перелік ранніх симптомів захворювання. Серед 83 учасників опитування 90% осіб відзначали втому, 76% – лихоманку, 70% – втрату нюху та смаку, 66% – сухий кашель.

Водночас 81% осіб вказали, що на ранній стадії COVID-19 вони мали проблеми з очима. З них 18% опитаних мали світлобоязнь або підвищену світлочутливість, 17% – свербіж очей, а 16% – біль в очах. Більшість учасників повідомила, що вони мали ці симптоми близько двох тижнів.

Потрібно чітко відокремлювати кон’юнктивіт від симптомів коронавірусної інфекції, а болі очей визнати значущим симптомом раннього прояву COVID-19.

Водночас жоден опитаний не відзначив слизові виділення або різь в очах, що є характерними ознаками бактеріальних інфекцій.

На думку вчених, потрібно чітко відокремлювати кон’юнктивіт від симптомів коронавірусної інфекції, а болі очей визнати значущим симптомом раннього прояву COVID-19.

Дослідники наголошують, що вивчення цього прояву важливо також і тому, що воно вказує ще на один можливий шлях проникнення коронавірусу SARS-CoV-2 в організм і дозволяє краще відстежити шляхи його поширення.